עובדי אתר דודאים רגילים לראות לא מעט פרטים יקרי ערך שהגיעו לפח האשפה, אבל כנראה שסכום כסף כל כך גבוה הוא עדיין חריג בנוף הרי האשפה שבאתר. כשהעובדים באתר קיבלו הודעה על אובדן של 10,000 ש"ח הם עצרו הכל והתפנו לסייע למשפחת אטיאס מהמושב תדהר שבמועצה האזורית בני שמעון שלא האמינה שזה קרה לה.
לאחר שחיפוש בבית לא העלה דבר, הבינו בני המשפחה שהסכום הגדול הושלך בטעות לפח האשפה. לרוע מזלם, משאית איסוף האשפה של חברת נגב אקולוגיה חלפה במקום דקות קודם לכן, רוקנה את פח האשפה הביתי והמשיכה לכיוון הפארק למחזור וחינוך סביבתי דודאים בנגב.
2 צפייה בגלריה
רגעי המתח. איפה נמצא הכסף?
רגעי המתח. איפה נמצא הכסף?
רגעי המתח. איפה נמצא הכסף?
(צילום: באדיבות פארק המיחזור דודאים)
המשפחה החרדה מיהרה ליצור קשר עם תמר אליהו, מנהלת אגף שפ״ע במועצה האזורית בני שמעון. אליהו יצרה קשר עם חברת נגב אקולוגיה ועם גליה בן שמעון, מנהלת המשקל בדודאים, שקולט את משאיות פינוי האשפה. אליהו עדכנה אותם על האבדה יקרת הערך שבדרך לפארק המחזור והנחתה את המשפחה להגיע לשם.
בפארק המחזור דודאים, תפעלה בן שמעון את האירוע על פי נוהל מסודר למקרים מסוג זה. מרגע שהמשאית נכנסה היא נותבה למקום חניה ייעודי, שם תוכל לפרוק את תכולתה לטובת מיון ואיתור האבדה. צוות עובדי האתר נרתם לסייע למשפחה והצליח לאתר יחד איתה בנבכי הפסולת את השטרות האבודים. בני המשפחה היו אסירי תודה על ההתגייסות המהירה של כלל הגורמים בזמנים סוערים.

2 צפייה בגלריה
יש גם זמן להצטלם. תמונות מהחיפושים למזכרת
יש גם זמן להצטלם. תמונות מהחיפושים למזכרת
יש גם זמן להצטלם. תמונות מהחיפושים למזכרת
(צילום: באדיבות פארק המיחזור דודאים)

תמר אדמתי, מנהלת קשרי הקהילה בדודאים, מסרה: ״בעת אובדן של רכוש יקר ערך שהושלך לפח, חשוב לפנות לעזרה כמה שיותר מהר. במקרה זה, מרגע שהתקבלה בקשת העזרה במועצה האזורית בני שמעון האירוע תופעל ביעילות בשיתוף חברת נגב אקולוגיה שפינתה את האשפה ואצלנו בדודאים. הטיפול המהיר והמסור הביא לכך שהאבדה אותרה והעניק למשפחה המתגוררת בדרום מעט שקט בימים מורכבים אלו״.

קראו גם:

גליה בן שמעון, מנהלת משקל ושירות לקוחות שלקחה חלק באיתור הכסף מספרת כי "קיבלנו דיווח על כך שמשפחה מהאיזור איבדה סכום כסף נכבד. מיד הצוות יצא לחיפוש הכסף לפי התיאור שנמסר לנו, הנהג ידע בדיוק לכוון אותנו פרקנו את המשאית המדוברת ויחד פעלנו לאיתור השקית שבתוכה היה הכסף. אחרי דקות ארוכות, כשכבר נראה שעברנו על רוב התכולה ולא מצאנו דבר, פתאום אחד העובדים הרים שקית ובתוכה בגדים פתח אותה ובין שלל הבגדים האבידה נמצאה! כל כך שמחנו שמצאנו את הכסף, וודאי בימים אלו עבור תושבי הדרום".