רכבו של החשוד | צילום באדיבות המשטרהרכבו של החשוד | צילום באדיבות המשטרה
רכבו של החשוד | צילום באדיבות המשטרה
(רכבו של החשוד | צילום באדיבות המשטרה)
היום (ד') במהלך פעילות אכיפה של שוטרי אגף התנועה באזור הדרום, נהג רכב פרטי שהתבקש לעצור לבדיקה החל להימלט על כביש 40 בסמוך לנאות חובב. כך על פי דיווח של דוברות התנועה של משטרת ישראל.
בעת ניסיון ההימלטות, שוטר הרכוב על אופנוע משטרתי זיהה כי הרכב יורד לשטח בנסיעה פרועה. השוטר המשיך אחריו לתוך השטח והצליח להדביק את המרחק אל הרכב. הנהג שהבין ככל הנראה כי אינו יכול להימלט - נעצר.
לאחר שהתבקש להציג מסמכים מזהים, טען הנהג כי הם אינם ברשותו והחל להימלט רגלית כאשר הוא נוטש את הרכב ומפקיר פעוטה כבת 3 שישבה במושב האחורי, ללא כיסא בטיחות וללא חגורה.
מיד החל השוטר לבצע מרדף אחרי הנהג ובמקום נשאר שוטר נוסף ששמר על הפעוטה שנותרה ברכב. לאחר מרדף רגלי בסיוע כוחות נוספים, נתפס הנהג כשהוא מנסה להסתתר. בבדיקה נמצא כי מדובר בתושב יריחו (33) וכי הוא אביה של הפעוטה. בנוסף התברר כי הוא שוהה בלתי חוקי, ובנוסף לא הוציא רישיון נהיגה מעולם. הרכב בו נהג הורד לפירוק בשנת 2012.
בן משפחה של הפעוטה הגיע למקום, ולקח לרשותו את הילדה. הנהג הועבר לחקירה שבסיומה נשאר במעצר. מחר (ה') צפוי להיות מוגש נגד החשוד כתב אישום עם בקשה למעצר עד תום ההליכים. הרכב הושבת ל-30 ימים ונגרר מהמקום.