מקרה חמור של מעשה סדום שבוצע בתא הלבשה חנות בגדים הסתיים השבוע בהרשעתו של הנאשם.
במרץ אשתקד הגיע טאלב אבו עמרה, תושב תל שבע, לחנות בגדים באחד הקניונים בבאר-שבע וביקש מהמוכר שיסייע לו בבחירת מכנסי ג'ינס. אבל הביקור בחנות הבגדים לא הסתיים בזה.
צילום אילוסטרציה: Shutterstockצילום אילוסטרציה: Shutterstock
צילום אילוסטרציה: Shutterstock
(צילום אילוסטרציה: Shutterstock)
אבו עמרה, כך על פי כתב אישום שהוגש נגדו כשלושה שבועות לאחר מכן, כפה על מוכר הבגדים להיכנס עימו לתא ההלבשה, שם הוא הפשיל את מכנסיו וביצע במוכר הבגדים מעשה סדום.
בשל מעשיו הורשע אבו עמרה (44), נשוי ואב לארבעה ילדים, במעשה סדום. אתמול (שלישי) גזר עליו בית המשפט המחוזי בבאר-שבע שש שנות מאסר בפועל וגם חייב אותו לפצות את מוכר הבגדים בסך של 50 אלף שקל.
במהלך משפטו הכחיש אבו עמרה את העבירה המיוחסת לו בכתב האישום ובסופו של דבר הוא הורשע. בטרם נגזר דינו הוא פנה בעצמו לבית המשפט וביקש להקל בעונשו, גם משום שזו הרשעתו הראשונה.
בעוד שהפרקליטות טענה כי מדובר בעבירה חמורה וביקשה לגזור על הנאשם עונש של 8-12 שנות מאסר, ביקשה ההגנה להתחשב בנסיבותיו האישיות של הנאשם ולגזור עליו עונש קל יותר שנע בין שנה וחצי לארבע שנות מאסר.
"מעשה סדום", קבעו השופטים נתן זלוצ'ובר, שלמה פרידלנדר ודינה כהן, בגזר הדין, "היא עבירה הממוקמת במקום גבוה יחסית במדרג של עבירות מין. מנגד, מדובר במעשה אחד ללא אלימות פיזית. מכאן שהפגיעה בערכים החברתיים האמורים בענייננו היתה חמורה, אולם לא החמורה ביותר במדרג.
"אכן, כדברי המאשימה, חשוב למגר את הדעות הקדומות והיחס השונה לגברים נפגעי תקיפה מינית, אולם יש להגשים זאת על ידי שוויון בענישה ולא על ידי החמרה".