אריה להב ז"ל. צילום: באדיבות המשפחהאריה להב ז"ל. צילום: באדיבות המשפחה
אריה להב ז"ל. צילום: באדיבות המשפחה
(אריה להב ז"ל. צילום: באדיבות המשפחה)
חופשת החנוכה עם סבא הסתיימה בטרגדיה. ההרוג בתאונת הדרכים הבוקר בכביש 2410 באזור המועצה האזורית אשכול הוא אריה להב, בן 80 מקיבוץ ניר עוז שבעוטף עזה, מוותיקי ומייסדי הקיבוץ. נכדתו בת ה-9 ששהתה איתו ברכב נפצעה באורח קשה. מזירת התאונה פונה פצוע נוסף, גבר בשנות ה-40 לחייו, במצב בינוני.
הרוג ושני פצועים בתאונה קטלנית בין כיסופים לעין השלושה (וידאו)
לאריה חמישה ילדים, שניים מהם מתגוררים במושב עין הבשור, ו-13 נכדים. הנכדה שהייתה איתו ברכב אינה תושבת האזור ושהתה סבה במהלך חופשת החנוכה.
מהמועצה האזורית אשכול נמסר: "המועצה המומה וכואבת את מותו של אריה להב, מוותיקי המועצה, ומשתתפת בצער העמוק של המשפחה ושל קהילת ניר עוז. צוותי המקצוע במועצה מלווים בשעה זו את הישוב ואת המשפחה ומסייעים ככל שנדרש".
עדכון על מצב הפצועים מסורוקה:
תאונה בכביש 2410. צילום: דוברות כבאות והצלה נגבתאונה בכביש 2410. צילום: דוברות כבאות והצלה נגב
תאונה בכביש 2410. צילום: דוברות כבאות והצלה נגב
(תאונה בכביש 2410. צילום: דוברות כבאות והצלה נגב)
תאונה בכביש 2410. צילום: דוברות כבאות והצלה נגבתאונה בכביש 2410. צילום: דוברות כבאות והצלה נגב
תאונה בכביש 2410. צילום: דוברות כבאות והצלה נגב
(תאונה בכביש 2410. צילום: דוברות כבאות והצלה נגב)
בשעה 07:17 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב נגב על תאונת דרכים בכביש 2410 מעין השלושה לכיוון כיסופים. חובשים ופראמדיקים העניקו במקום טיפול רפואי ל-3 פצועים במצב קשה שחולצו מכלי הרכב על ידי כוחות כיבוי והצלה.
חובשת בכירה במד"א איילת רם סיפרה: "מדובר בתאונת דרכים קשה בין 2 כלי רכב פרטים. אחד מהרכבים היה בשולי הכביש כשבתוכו 2 נוסעים, הנהג היה מחוסר הכרה עם פגיעה רב מערכתית, ביצענו בו בדיקות רפואיות אבל הוא היה ללא סימני חיים ובתוך זמן קצר נקבע מותו, ילדה שהייתה גם כן ברכב ונפגעה באורח קשה טופלה בשטח ופונתה במסוק מד"א לבית החולים סורוקה, יחד עם נהג הרכב השני שהיה לכוד וחולץ כשהוא סובל מחבלות קשות בפלג גופו העליון".
מבית החולים סורוקה נמסר: "מתאונת הדרכים באזור כיסופים פונו לסורוקה שני פצועים: ילדה בת 10 וגבר בשנות השלושים לחייו. שניהם מטופלים בחדר הטראומה, וסובלים מפציעות בגפיים, מוגדרים במצב בינוני".
מתחקור ראשוני של שוטרים שהגיעו למקום עולה כי ככל הנראה מדובר בתאונה חזיתית. המשך חקירה בידי בוחני תאונות דרכים ממרחב הנגב.