רופא לדוגמא. במסגרת טקס הענקת אות המופת של האגודה לרפואה ולמשפט הוענק "אות המופת לרופא 2010" לפרופ' אהוד זמורה, מנהל המחלקה לילודים ופגים במרכז הרפואי סורוקה.
הטקס מתקיים כחלק מהאירוע השנתי המרכזי של האגודה לרפואה ולמשפט. הענקת האות מסמלת את אחת המטרות המרכזיות של האגודה - שיפור מערכת היחסים שבין הרופא והחולה.
דרך הענקת אות המופת לרופאים המצטיינים, מבקשת האגודה להוקיר את פועלם של רופאים מצטיינים. מדובר ברופאים שלא רק מהווים מקור חיקוי מקצועי לעמיתיהם, אלא חשוב לא פחות, מהווים מקור השראה מוסרי וחברתי, לאקלים התרבותי הישראלי, בכלל ולסביבת עבודתם בפרט.
מקבלי "אות המופת לרופא 2010" נבחרו מתוך יותר מ-400 מועמדים - רופאים יוצאי דופן בכישוריהם והישגיהם. פרופ' זמורה, מנהל מחלקת ילודים ופגים במרכז הרפואי סורוקה בשבע השנים האחרונות, היה, כאמור, אחד משלושת הזוכים באות.
במכתבי ההמלצה הוגדר פרופ' זמורה שוב ושוב כ"מלאך" וכאדם צנוע בעל רצון עז לסייע לכל אדם באשר הוא אדם, ללא הבדלי דת, גזע או מין.
פרופ' זמורה (66), סיים את לימודי הרפואה בבית הספר לרפואה באוניברסיטה העברית בירושלים. הוא התמחה ברפואת ילדים במרכז הרפואי סורוקה, וברפואת הילוד והפג במרכז הרפואי של אוניברסיטת רוצ'סטר בניו יורק. הוא חבר במועצה הלאומית למיילדות, ניאונטולוגיה וגנטיקה של משרד הבריאות.
בזמנו הפנוי, מתנדב פרופ' זמורה בער"ן. הוא גם חבר בוועדת "תיקון עולם", קהילה מסורתית בבאר שבע. פרופ' זמורה מרצה בקהילה בנושאים הקשורים בתרבות יהודית, נושאים חברתיים וכמובן בתחום הבריאות.
בבית החולים סורוקה אמרו כי פרופ' זמורה מקדם בהצלחה את התפיסה שהחולה ומשפחתו צריכים להיות במרכז הטיפול הרפואי, והביא את מחלקתו בסורוקה ליישום רעיון זה לטובת התינוקות והוריהם. לדבריהם הביטוי לתפיסה זו הינו שיתוף פעולה מלא של ההורים בתהליך הטיפול, ובתהליך קבלת ההחלטות בכל שלב ושלב בטיפול הרפואי.