לא ידוע מי לחץ על ההדק: בית המשפט המחוזי בבאר שבע גזר היום (ב') על וילדסלב מייכלוב, רוברט אובנסוב וישראל ביטון מאסר בפועל, פיצוי וקנס לאחר שהורשעו בהתאם להודאתם בסיוע לניסיון רצח של "נינה", הוא ניסים דומרני, בנו של העבריין שלום דומרני.
4 צפייה בגלריה
ניסים דומרני והאב שלום דומרני
ניסים דומרני והאב שלום דומרני
ניסים "נינה" דומרני והאב שלום דומרני
(צילומים: צפריר אביוב, חיים הורנשטיין)
על פי כתב האישום המתוקן, שהוגש ע"י עו"ד הילה דרימר יאיר מהפרקליטות, הנאשמים קשרו קשר לסייע לאחר בניסיון הרצח של "נינה", בנו של שלום דומרני. במסגרת הקשר, הצטיידו הנאשמים מבעוד מועד ברכב גנוב ומייכלוב ואובנסוב החלו לעקוב אחרי "נינה" ברחבי אשקלון עד שהגיע למקום עבודתו במגרש הרכבים. בסמוך לכך הגיע ביטון עם רכב אחר לאזור וביודעו כי שני הנאשמים הנוספים אמורים לבצע פשע כלשהו המתין להם על מנת למלטם מהמקום.

4 צפייה בגלריה
ניסיון החיסול של ניסים דומרני
ניסיון החיסול של ניסים דומרני
ניסיון החיסול של ניסים דומרני
(צילום ממצלמות האבטחה באדיבות המשטרה)

במקביל, הגיעו שני הנאשמים הנוספים ביחד עם אדם נוסף, שברשותו אקדח, וחנו בסמוך למגרש הרכבים. עת נכנס נינה לאחד מהרכבים במגרש, יצא האדם הנוסף שהוא עוטה כפפות ומסכה וחובש כובע והחל לירות באקדח לעבר "נינה", כל זאת במטרה לנסות לגרום למותו.
תוך כדי הירי, "נינה" הצליח לצאת מהרכב, רץ וניסה להסתתר מאחורי רכב, אך האדם הנוסף המשיך לירות. דומרני הבן נפצע באורח קשה אך נותר בחיים.

4 צפייה בגלריה
ניסים (נינה) דומרני
ניסים (נינה) דומרני
ניסים (נינה) דומרני
(צילום: גדי קבלו)

לאחר הירי, נכנס האדם הנוסף לרכבם של מייכלוב ואובנסוב והם נמלטו מהמקום. הסמוך למקום ירד האדם הנוסף מהרכב והחל להימלט רגלית ואילו מייכלוב ואובנסוב הציתו את הרכב וחברו לביטון שהמתין להם ברכב אחר.
בהמשך יצאו מהעיר, הציתו גם את הבגדים ונעצרו ע"י בלשי ימ"ר לכיש, מספר קילומטרים לפני העיר דימונה. עדי ראיה שהיו נוכחים במקום הירי הזעיקו את כוחות ההצלה.

קראו גם:

השופטים גילת שלו, איתי ברסלר–גונן ופאני גילת כהן בבית המשפט המחוזי בבאר שבע קיבלו את הסדר הטיעון אליו הגיעו הצדדים לאחר מספר דיוני הוכחות, בהם התעוררו קשיים ראיתיים אשר יצרו קושי להוכיח מי מהנאשמים ביצע את הירי. כתב האישום תוקן בהתאם לאחר מספר ישיבות גישור.
לאור האמור הורשעו הנאשמים על פי הודאתם בסיוע לניסיון רצח, חבלה במזיד לרכב, השמדת ראייה ושינוי זהות רכב. בעקבות כךנגזרו על מייכלוב 6.8 שנות מאסר, מאסר על תנאי ופיצוי על סך 17,000 שקל וקנס 3,000 שקל; על אובנסוב 5.8 שנות מאסר, מאסר על תנאי ופיצוי על סך 17,000 שקל וקנס 3,000 שקל, ועל ביטון 4.8 שנות מאסר על תנאי ופיצוי על סך 17,000 שקל וקנס 3,000 שקל.