אירוע חריג באחד מבתי הספר התיכוניים בבאר שבע. מסרטון שהועלה לרשתות החברתיות עולה התעללות חמורה בנערה, על ידי חבריה וחברותיה לכיתה. האירוע התחיל במשחק מים בחדר השירותים, יצא מכלל שליטה והתפתח לממדים חמורים.
במשרד החינוך הודיעו כי התלמידים הפוגעים הושעו והמשך לימודיהם בבית הספר מותנה. ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ', הודיע כי יינקטו צעדים משמעותיים: "נערות ונערים חייבים להבין שהם אחראים למעשיהם ושלא יצפו להמשיך ללמוד באיזור הנוחות שלהם".
1 צפייה בגלריה
התעללות בנערה בבית ספר
התעללות בנערה בבית ספר
התעללות בנערה בבית ספר
(צילום: צלם לא ידוע, שימוש לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים)
האירוע התרחש ביום רביעי שעבר. אז, לפי הנראה בסרטון, התעללו מספר תלמידות כיתה ז' באותו בית ספר בחברתן לכיתה במהלך משחק מים ביניהן. הן שפכו עליה חומר ניקוי והברישו את שערותיה במטאטא תוך כדי שהן פורצות בצחוק במהלך האירוע.
התלמידות גם תיעדו את האירוע הזה בסרטון והעלו אותו אתמול לרשת החברתית.
התעללות חמורה בתלמידה בבית ספר בבאר שבע >>>
בעקבות האירוע הגישה אמה של התלמידה תלונה במשטרת באר שבע נגד התלמידות המעורבות.
קראו גם:
במשפחתה של התלמידה, קורבן האירוע, טענו כי האירוע טויח על ידי הנהלת בית הספר וכי התלמידות המעורבות במעשה אמנם הושעו מהלימודים למשך שלושה ימים, אך בתום אותו 'עונש' הן הוחזרו לבית הספר.
"בושה שכך מתנהל מוסד חינוך", כתבה קרובת משפחה של התלמידה בפוסט ברשת החברתית והוסיפה: "הילדה הטהורה, שלא יודעת מה זו אלימות, נכנסה לחרדה וחבל שלא יכלה להחזיר להן. כל המשפחה מפורקת ממה שקרה".
ממשטרת ישראל נמסר כי, "נפתחה חקירה בעקבות תלונה של נערה שעברה התעללות בין כותלי בית ספר בעיר באר שבע. מהלך החקירה אשר מנוהלת במחלק נוער תחנת באר שבע עלה החשד כי אל הנערה ניגשו 3 תלמידים אשר שפכו עליה חומרי ניקוי שונים ובהם חומר חיטוי מסוג אקונומיקה, אז שפשפו את ראשה עם מטאטא.
תוך כך הנערים צילמו את המעשה בכדי להעלותו לרשתות החברתיות. מהבוקר עוכבו לחקירה שתי חשודות כבנות 13, והיא נמשכת".
פקד יוני דסקלו קצין מחלק נוער באר שבע: "מדובר באירוע חמור בו ביותר בו הושפלה נערה בעיני חבריה והכל לשם ביזוי ופרסום ברשת החברתית. נפעל למיצוי הדין עם המעורבים".
ממשרד החינוך נמסר: "מדובר באירוע חמור וקשה, שיש בו חציה של כל קו אדום ופגיעה בכל נורמה התנהגותית המצופה מתלמידים במוסד חינוך. לנוכח חומרת הדברים, התלמידים הפוגעים הושעו מבית הספר, והמשך לימודיהם בבית הספר מותנה. התלמידה הנפגעת מלווה באופן צמוד ויומיומי על ידי יועצת בית הספר, ומקבלת מעטפה רחבה של תמיכה רגשית וטיפולית. צוות בית הספר בקשר רציף ועקבי גם עם האם ועוקב אחר התפתחות החקירה בעקבות תלונה שהוגשה במשטרת ישראל".
במשרד מוסיפים, כי אירוע האלימות הנוכחי מצטרף לרצף של אירועי האלימות המוקצנים והתכופים שמתרחשים במערכת החינוך, על רקע ההשלכות של משבר הקורונה. לנוכח מציאות זו, יצא משרד החינוך בתכנית מקיפה למניעת האלימות, והוא הקצה לטובתה קרוב לחצי מיליארד שקלים. במסגרת משאבים אלה יוטמעו בבתי הספר שורה של תכניות עומק שיובילו לשינויים משמעותיים".
גם ראש עיריית באר שבע, רובי דנילוביץ', הגיב על הדברים ואמר: "בעקבות המקרה המזעזע בבית הספר עליו נודע לי היום, קיימתי הבוקר דיון דחוף עם ראשי מנהל החינוך ולאחר מכן שוחחתי עם מנהלת בית הספר, עם התלמידה ואמה.
בתיאום עם הגורמים האחראים (משרד החינוך, הרשות ובית הספר) אנו נפעל בנחישות למיגור תופעות שליליות אלה. נערות ונערים חייבים להבין שהם אחראים למעשיהם ושלא יצפו להמשיך ללמוד באיזור הנוחות שלהם, כאשר הם מבצעים במודע מעשים קשים ומשפילים כלפי חבריהם וחברותיהם".
לעדכונים - חדשות באר שבע