ראש העיר באר שבע, רוביק דנילוביץ' וראש העיר מינכן דיטר רייטר, חתמו היום (רביעי) על הסכם שותפות ערים, לאחר שמועצת העיר באר שבע ומועצת העיר מינכן אישרו את ההסכם פה אחד.
במסגרת ההסכם התחייבו שתי הערים על קיום וקידום שיתופי פעולה בתחומי ההייטק והפיתוח הטכנולוגי, קיימות ואיכות סביבה, אקדמיה, חינוך, ספורט ותרבות. מדובר על הסכם היסטורי, כאשר לאחר 25 שנים מינכן חותמת על הסכם שותפות עם עיר בעולם והעיר הראשונה בישראל - באר שבע.
1 צפייה בגלריה
דנילוביץ' ורייטר במעמד החתימה
דנילוביץ' ורייטר במעמד החתימה
דנילוביץ' ורייטר במעמד החתימה
(העיריות באר שבע ומינכן)
קראו גם >>
בעיריית באר שבע מציינים כי ראש העירייה רוביק דנילוביץ' הוזמן לכינוס מועצת העיר מינכן שהתקיימה היום לאישור ההסכם, אולם נוכח העלייה בתחלואת הקורונה, הוחלט לקיים את טקס החתימה באופן מקוון, במהלכו חתמו ראשי הערים על ההסכם בשידור חי.
ראש העיר מינכן, דיטר רייטר: "לדעתי זהו בדיוק הזמן לכינון שותפות ערים חדשה והעיתוי הנכון ביותר, להראות את הקשר ההדוק שלנו עם תושבי ישראל וביחוד עם תושבי העיר באר שבע. אני שמח ומקווה שנוכל להפיח חיים בשותפות ערים זו עם מפגשים אישיים רבים בין תושבי באר שבע ומינכן".
ראש העיר באר שבע, רוביק דנילוביץ': "הערים הופכות בעידן הנוכחי למשפיעות ודומיננטיות יותר בחיי התושבים. עלינו, ראשי הרשויות, מוטלת האחריות לקרב בין הלבבות, בין התושבים ובין העמים. לקדם שיתופי פעולה ויוזמות באקו-סיסטם לרווחת כולם".
מנהלת היחידה לקשרי חוץ בעיריית באר שבע, שני אורה דותן: "כינון שותפות הערים בין מינכן לבאר שבע משמחת ומרגשת מאוד. השותפות ביננו מבוססת על פתיחות, יוזמה ורצון עז לקדם שיתופי פעולה והחלפת ידע בתחומים רבים. זוהי שותפות שבה השמיים הם הגבול".