עיריית באר-שבע החליטה כי לא תהיה כל העלאה בתעריפי הארנונה לשנת 2021. משמעות ההחלטה שהתקבלה היא כי לא תהיה עלייה של 1.1 אחוז שנקבעת בהתאם לנוסחת העדכון של משרדי הפנים והאוצר (כלומר העלאה אוטומטית) ולא תהיה גם העלאה חריגה, וזאת למרות משבר הקורונה.
(רוביק דנילוביץ', צילום: שי שמואלי)
בשנה הנוכחית, ההעלאה בארנונה היתה בשיעור של 2.58 אחוז, שנקבעה בהתאם לנוסחת העדכון. לקראת אישור צו הארנונה לשנה הבאה, הנחה ראש העירייה, רוביק דנילוביץ', את גזבר העירייה וצוות מינהל ההכנסות להביא לאישור ישיבת המועצה הקרובה הצעה שלא להעלות את הארנונה.
משמעות ההחלטה של דנילוביץ', שהתקבלה אמש (יום ב') בדיון מיוחד, היא אובדן הכנסה לעירייה במיליוני שקלים. דנילוביץ' הסביר את הצעד שנקט ואמר: "בשעה קשה למשק, שבה אחוזי האבטלה גבוהים ובתי העסק לא חזרו לפעילות סדירה, חייבים לגלות רגישות ולא להעלות את הארנונה, גם לא את העלייה הקבועה, המתחייבת כמו בכל שנה. אנו צריכים להוות דוגמא ולהצטמצם נוכח רוח התקופה".
ארגוני סוחרים ובעלי עסקים בעיר בירכו על ההחלטה. יו"ר עמותת 'צדק לעסקים', איציק זילברמן, מסר: "מדובר במחווה לעסקים ואני מברך את דנילוביץ' שמבין כמה העסקים חשובים שרובם מתמודדים היום עם לא מעט קשיים".