מיזם בריאותי חדש, בעלות של 30 מיליון שקל, ייבנה בשנה הבאה בשכונת נווה זאב בבאר שבע. מדובר במיזם "נווה בריאות" שיוקם על ידי ארגון הנכים ואלמנות תאונות עבודה בישראל, כאשר תחילת עבודות הבינוי צפויות בתחילת שנת 2019.
מרכז "נווה בריאות" בבאר שבע. הדמיה: אריסטו אדריכליםמרכז "נווה בריאות" בבאר שבע. הדמיה: אריסטו אדריכלים
מרכז "נווה בריאות" בבאר שבע. הדמיה: אריסטו אדריכלים
(מרכז "נווה בריאות" בבאר שבע. הדמיה: אריסטו אדריכלים)
המרכז שישלב בתוכו בריכה הידרותרפית, בריכת תינוקות ובריכה קייצית פתוחה, יכלול גם מתקני ספורט, חדרי כושר מונגשים, אולמות לפעילויות ספורט, ספא טיפולי, מועדון חברים, חדרי סדנאות, גינה קהילתית ושטחים לפעילויות פנאי. במקום גם יפעלו בית קפה וחנות חברתית. המרכז החדש פונה הן לקהל הנכים והן לציבור הרחב והוא יהיה נגיש ומונגש לאוכלוסיות של אנשים עם מוגבלויות.
החלק הראשון של הפרויקט כולל את משרדי הארגון שימוקמו בסמוך למרכז ההידרותרפי, ולאחר מכן יחל שלב הבינוי השני, הכולל את הקמת מרכז הבריאות.
בביקורו לפני כשבועיים בבאר שבע כאורח הארגון הביע שר האוצר, משה כחלון, את תמיכתו בהקמת המרכז ההידרותרפי, והבטיח כי משרדו יסייע במימון הקמתו של הפרויקט. נודע כי חלק מהמימון יגיע מתקציב הארגון וחלק מתרומות שיגוייסו לצורך הקמת הפרויקט.
"הרציונל להקמת הפרויקט", אמר יו"ר הארגון, יוסי דדוש, "היה להקים מרכז משולב שמהווה מודל ייחודי וקהילתי לקידום בריאות, פנאי והידרותרפיה בדרום. המרכז משלב את צרכיהם של ילדים ומבוגרים בעלי מוגבלויות, שרק בנגב מספרם עולה על 60 אלף ונותן שירות לכל האוכלוסייה ללא יוצא מן הכלל".
נוה בריאות. הדמיה באדיבות אריסטו אדריכליםנוה בריאות. הדמיה באדיבות אריסטו אדריכלים
נוה בריאות. הדמיה באדיבות אריסטו אדריכלים
(נוה בריאות. הדמיה באדיבות אריסטו אדריכלים)