הפרעות שינה יכולות להגיע כתוצאה מבעיות רפואיות, רגשיות או עקב תזונה לא נכונה במיוחד בשעות הערב והלילה.
כיצד מתפתחות בעיות שינה? מה התוצאה של מחסור בשעות שינה? איך מטפלים בבעיות שינה? וכיצד מיטה זוגית איכותית מבית סוויס סיסטם יכולה לסייע לבעיות השינה?
2 צפייה בגלריה
בעיות שינה? קראו המלצה של סוויס סיסטם
בעיות שינה? קראו המלצה של סוויס סיסטם
בעיות שינה? קראו המלצה של סוויס סיסטם
(צילום: pixabay)
איכות שינה? בראש סדר העדיפויות!
הפרעות שינה יכולות להופיע בקרב מבוגרים, מתבגרים וילדים מסיבות שונות. הפרעות השינה מתאפיינות בהתעוררות באמצע הלילה עקב חרדות וסיוטים או מצב של איכות שינה ירודה הכוללת התעוררויות והתהפכויות רבות במהלך הלילה.
אבחון של בעיות שינה מתבצע פעמים רבות במעבדת שינה מקצועית במהלך שינת הלילה, אך במרבית המקרים, טרם הגעה למעבדת שינה ואף גם אחריה,ישראלים רבים לא מפנימים את החשיבות של שינה איכותית והעדר שעות שינה, פרמטרים קריטיים לבריאות גוף האדם.
אם אתם סובלים מבעיות שינה, עליכם להבין מדוע מחסור בשעות שינה הוא מסוכן לבריאות הכללית שלכם ומדוע שינה איכותית היא קריטית לבריאות הפיזית והנפשית של בני האדם. מחסור בשעות שינה משמעותי בכל יום וקריטי כאשר מדובר על בעיות שינה לטווח הארוך. העדר שעות שינה עלול להוביל למחלות בריאותיות, החלמה איטית של בעיות בריאותיות קיימות ועד להחמרה בבעיות הרפואיות השונות.
הבעיות בקרב אנשים בעלי מחסור בשעות שינה או שינה שאינה מספיק איכותית הן רבות ובניהן: עצבנות, בעיות זיכרון, לחץ, חרדה, דיכאון, קשיי ריכוז וקשב, שיקול דעת מוטעה, עלייה במשקל, שימוש חריג בקפאין לצורך תפקוד יומי, ירידה בתפקוד ובחשק במיני, פגיעה בתפקוד המערכת החיסונית ועוד.
איך מתמודדים עם בעיות שינה?
2 צפייה בגלריה
סוויס סיסטם
סוויס סיסטם
סוויס סיסטם
(צילום: סוויס סיסטם - מיטה מודרנית דגם לוצ'יאנו )
כפי שכבר ניתן להבין על פי נציגי השינה של סוויס סיסטם כי שינה אינה המלצה אלא חובה לתפקוד החיוני של כל אחד מאיתנו ומצריכה למצוא את הפתרונות לבעיות השינה שלנו.
הצעד הראשון הוא לבדוק האם הפרעות השינה שלכם נובעות מהיבטים רגשיים, לעיתים הלחץ מהעבודה או בעיות בן בני הזוג או חברים קרובים עלולים להטריד את מנוחתכם, במצבים אילו יש לפרוק את הרגשות החוצה מול אדם קרוב, פסיכולוג/ית או על כתב.
במידה והפורקן לא מסייע לכם להירגע, תוכלו לנסות טיפולים מרגיעים שונים כדוגמת ביופידבק, מדיטציה, צפייה בסרטוני מרגיעים ברשת ורק במקרים חריגים ובעצת רופא ניתן לשקול טיפול תרופתי לטווח הקצר בלבד.
כדי לטפל בבעיות השינה תוכלו לבצע מספר פעולות פשוטות לכל אדם: בנו מסגרת של שינה בכל יום (שעת שינה קבועה ככל הניתן), הימנעו משנת צהריים, היגמלו מעישון או הימנעו מעישון לפני השינה, אכלו ארוחת ערב קלה, הימנעו משתיית קפאין או אלכוהול כ- 4 שעות לפני השינה, הגבירו את הפעילות הגופנית אך הימנעו מפעילות מאומצת כ- 4 שעות לפני השינה, החשיכו את החדר כ- 30-60 דקות לפני טרם השינה (גם אם טרם כיביתם את הנייד או הטלוויזיה) ודאגו לווסת את הטמפרטורה החדר כך שלא יהיה לכם קר מדי או חם מדי במהלך עונות השנה (טמפרטורת החדר).
איכות המיטה והמזרון יקבעו את איכות השינה שלכם
בכל מצב שהוא, אחת הבעיות המרכזיות לבעיות שינה בקרב מרבית משתמשי השינה היא איכות משטח השינה והמזרון.
הבחירה הטובה ביותר למוצר עבור כל אדם היא בחירה במיטה הנכונה, אם אתם מחפשים מיטה זוגית מתכווננת או מיטה חכמה מהדור החדש – סוויס סיסטם מציעה לקהל הישראלי את המיטות האיכותיות והמתקדמות בארץ כבר שנים רבות.
משטחי שינה אורטופדיים, מזרונים מסוגים שונים וחומרים איכותיים (מזרון ויסקו או לטקס) כדי להתאים את המזרון לאנטומיית הגוף שלכם, כיוון מצבי שינה והתאמת אזורי הראש והצוואר, הגב והרגליים.
מלבד היותה מיטה זוגית מתכווננת, סמארט בד (מיטה חכמה) של סוויס סיסטם היא המיטה הראשונה בישראל ההופכת גם למעבדת שינה פרטית בכל בית ומאפשרת מעקב אחרי נתוני שינה רבים, אפשרות לניטור וסיוע בנחירות ופונקציות רבות נוספות המאפשרות לסוויס סיסטם להציע למשתמשי השינה בישראל את השינה האיכותית ביותר.
הכתבה נכתבה ופורסמה על ידי מחלקת יחסי הציבור של חברת ניהול מוניטין - קידום ומיתוג באינטרנט.