במסיבת עיתונאים שהוגדרה "דרמטית" הודיעו השבוע חברי סניף הליכוד בבאר שבע, על הצטרפותה של ד"ר רות פרנקל ועל שיבוצה במקום השני ברשימה שתתמודד בבחירות למועצת העירייה. "בעיני זו זכות גדולה", אמרה פרנקל על המעבר שלה מ"הבית היהודי" לליכוד, "אעשה הכל לממש את הזכות הזאת ככל יכולתי" הבטיחה.
מסיבת עיתונאים ליכוד ב"ש. צילום: יעקב לוימסיבת עיתונאים ליכוד ב"ש. צילום: יעקב לוי
מסיבת עיתונאים ליכוד ב"ש. צילום: יעקב לוי
(מסיבת עיתונאים ליכוד ב"ש. צילום: יעקב לוי)
צירופה של פרנקל הושג בעקבות משא ומתן ממושך בינה לבין ראש הרשימה, שמעון בוקר, זאת לאחר שהותר הפלונטר בתוך הרכב הרשימה. כידוע, במקום השני ברשימה, נבחר לירן מימון, בנו של יו"ר הנהלת הסניף, הרווה מימון. אולם שמעון בוקר שנבחר למקום הראשון ברשימה, מימש את הפררוגטיבה שיש לו לשבץ במקום השני אישיות שבה הוא חפץ, כמובן בהתייעצות עם חברי הליכוד.
לרן מימון, שויתר על המקום השני אמר: "היה לי ברור מהרגע הראשון שנבחרתי במקום השני ברשימה, שברגע שיגיע מועמד או מועמדת בעלי ניסיון ועשייה ציבורית, אפנה מיד את מקומי, וכך היה כשהבנתי שד"ר פרנקל הסכימה להצטרף".
ד"ר פרנקל חזרה וציינה בפני הנוכחים כי "הפוליטיקה זה לא הצד החזק שלי, אבל אני מרגישה שיש כאן ידידי אמת". על שמעון בוקר אמרה פרנקל: "הוא לפני הכל אדם וזה מה שחיפשתי, ולחבור לאדם כזה זה מאוד מרגש". שמעון בוקר חלק שבחים לפרנקל וגילה: "היו לנו הרבה הצעות עם אנשים בעלי שם, אבל רציתי קודם כל אישה ולא פחות חשוב - לא פוליטיקאי. כשעלה השם של ד"ר פרנקל, חיזרתי אחריה. לא ויתרתי ובסוף היא שמחה ואפילו הזילה דמעה. אנחנו יוצאים למהלך שהוא לטובת העיר באר שבע ולתושביה".
שמעון בוקר לא הסתיר את שאיפותיו להתמנות לסגן ראש עירייה ואחראי על תיק ההנדסה. בוקר אף הבטיח, כי אם יתמנה לסגן יבטל את החנייה בתשלום ברחבי העיר.
אחיו של שמעון בוקר, עו"ד זאב בוקר, חשף, כי על פי סקר שנעשה הליכוד נושק ל-6 מנדטים, הרשימה של דנילוביץ' מתקרבת ל-17 מנדטים, ויתר הרשימות נאבקות בין מנדט אחד או שניים. עם זאת, עו"ד בוקר לא חשף מי ערך את הסקר.
את רשימת הליכוד יסגור עו"ד בלפור קוויתי מוותיקי הסניף, כאות של כבוד.