במועדון הפועל באר־שבע חוזרים ומבהירים בכל הזדמנות כי יתעסקו עם העונה הבאה רק לאחר משחק גמר גביע המדינה, שצפוי להיערך ב־24 בחודש, כדי שלא להסיח את הדעת מהמשחק הזה, אבל מעשית, יש פעילות שקטה ומתבצעים מהלכים בצורה דיסקרטית גם בענייני המאמן וגם בנושא שחקנים.
2 צפייה בגלריה
דראפיץ'. מתאים לבאר־שבע כי הוא מאמן התקפי
דראפיץ'. מתאים לבאר־שבע כי הוא מאמן התקפי
דראפיץ'. מתאים לבאר־שבע כי הוא מאמן התקפי
(צילום: גיל נחושתן)
גורם בכיר במועדון התייחס השבוע להכנות לעונה הבאה: "אתה לא יכול שלא להיערך מוקדם לעונה הבאה אם אתה רוצה להצליח ולהתקדם. אין דבר כזה לעבוד רק בשורט ולא בלונג. זה לא יכול לעבוד בקבוצת כדורגל מקצוענית בליגה בכירה, ששואפת להשיג תארים".
קראו גם:
העניין הראשון בהכנות לעונה הבאה יהיה בחירת מאמן. הבעלים אלונה ברקת תשמח כמובן אם אליניב ברדה ומאור מליקסון ימשיכו בעמדה זו בעונה הבאה, אבל לכולם ברור שהסיכוי שזה יקרה הוא בין קלוש לאפסי.
ברקת יודעת מה ברדה מתכנן, והיא ממתינה להודעה רשמית שלו, כאשר במקביל הבעלים בודקת כבר תקופה ארוכה את המצב בשוק המאמנים.
אחרי שהמועמד המוביל לתפקיד במשך תקופה ארוכה היה רן בן־שמעון הרי שבאחרונה ברקת החליטה להוריד את שמו מהרשימה.
ההסבר לכך הוא דו־צדדי. מצד אחד, ג'קי בן־זקן הודיע שהוא מעוניין כי בן־שמעון ימשיך באשדוד גם בעונה הבאה, אבל ברקת ירדה ממנו בשל כמה סיבות.
אחד ממקבלי ההחלטות במועדון הסביר השבוע מה גרם לבעלים לוותר על בן־שמעון. לדברי אותו גורם, לברקת נמאס מדור המאמנים הוותיק.
הבעלים לא רוותה נחת בלשון המעטה משני מאמנים שעומדים על הקווים בישראל כבר שני עשורים: יוסי אבוקסיס ורוני לוי, ומבחינתה גם בן־שמעון שייך לדור הזה.
2 צפייה בגלריה
בן שמעון. שואף להגיע לנבחרת
בן שמעון. שואף להגיע לנבחרת
בן שמעון. ברקת כבר לא מתלהבת ממנו
(צילום: ראובן שוורץ)
ברקת גם לא בעד מאמנים שחושבים שהם יודעים הכל ושאי אפשר להגיד להם מילה, כמו רוני לוי שלא בדיוק אהב לשמוע מה שהיה לבעלים להגיד.
בן־שמעון הוא אמנם לא רוני לוי, אבל גם מאמן אשדוד נחשב לדעתן ולאחד שלא בדיוק ייתן למישהו לומר לו משהו על העניין המקצועי גרידא.
ברקת מחפשת מאמן "רעב", כזה שישפיע על השחקנים ויוציא מהם את המקסימום. היא שואפת למשהו דומה למהלך שעשתה במאי 2015 כשהחתימה את ברק בכר.
השאלה הנשאלת היא מי יכול ומתאים לשלושת הקריטריונים שהוצגו? אחד השמות שעלו היה אופיר חיים.
חיים הוא מאמן רעב עם דרייב, שמחובר למועדון ובעל מוטיבציה אדירה להצליח. אלא שמבחינת ברקת לחיים אין ניסיון בליגת העל, ולכן הוא ירד בשלב זה מרשימת המועמדים.
שם נוסף שעלה הוא חיים סילבס. מדובר באיש כדורגל מהאסכולה ומהוותק של ברק בכר. הוא צעיר יחסית ולבטח רעב להצלחה. אלא שלסילבס יש תדמית של מאמן שלא הולך מספיק על משחק התקפי, וזה לא הכי מתאים לברקת.
האופציה שנראית כרגע עם הסיכויים הכי טובים היא סלובודאן דראפיץ'. המאמן שעשה חצי עונה מצוינת עם קריית־שמונה אמנם לא צעיר יחסית, אבל אימן בקבוצה גדולה (בית"ר ירושלים), נחשב לרעב להצלחה, וידוע כמאמן שמאוד משפיע על השחקנים שלו.
דראפיץ' עשה בשנים האחרונות דברים יפים מאוד בעמדת המאמן, והוכיח שהוא איש כדורגל מהרמות הגבוהות. יש שאמרו השבוע כי איזי שירצקי כבר מצטער על שוויתר עליו.
דראפיץ' גם מתאים לבאר־שבע בדי.אן.איי שלו כיוון שהוא מאמן מאוד התקפי, ובאופי שלו יכול לעבוד בהרמוניה וליישר קו עם שתי דמויות מאוד משמעותיות: אלונה ברקת, שתמיד רוצה להשמיע את דעותיה, וגם מבחינה מקצועית, ואליניב ברדה, שחוזר לעמדת המנהל המקצועי.
דראפיץ' קיבל באחרונה הצעה טובה מהבעלים של הפועל חיפה, יואב כץ: חוזה לשתי עונות עם שכר נדיב.
המאמן סירב כי הוא כנראה יודע שהוא חזק בתוכניות של ברקת. אחרת, דראפיץ' לא היה מוותר על הצעה כזאת.