בצל התפשטות נגיף הקורונה התארחה הערב (שני) הפועל באר שבע באצטדיון סמי עופר אצל מכבי חיפה במסגרת רבע גמר גביע המדינה למשחק שהתקיים ללא קהל. כזכור, במפגש הקודם בין שתי הקבוצות שהתקיים במסגרת הליגה הביסו הירוקים את החבורה של יוסי אבוקסיס 0:4 והתקווה של האדומים הייתה שהמשחק הזה יהיה שונה בהרבה.
סמי עופר ריק מאוהדים.סמי עופר ריק מאוהדים.
סמי עופר ריק מאוהדים.
(עוז מועלם)
לואי טאהא שהחלים מווירוס בעצב הפנים חזר להרכב לצידם של מיגל ויטור ושיר צדק במערך של שלושה בלמים. נייג'ל האסלביינק פתח בהתקפה לצידו של בן שהר. אצל המארחת דולב חזיזה חזר ל-11 של מרקו בלבול כשניקיטה רוקאביצה, צ'ארון שרי ויאניק וילדסחוט פתחו בחלק הקדמי.
בדקה ה-15 מכבי חיפה הגיעה להזדמנות ראשונה. צ'ארון שרי השתחרר בתוך הרחבה, הכדור הגיע לדולב חזיזה שבעט חזק אבל הכדור עלה מעל המשקוף של לויטה. בדקה ה-22 היתרון של הירוקים בא לידי ביטוי גם על לוח התוצאות. עופרי ארד סיים מהלך אחרי שקיבל כדור בתוך הרחבה לאחר שנגיחה של וילדסחוט הגיעה אליו והבלם תוך כדי סיבוב כבש והעלה את הירוקים ל-0:1.
ז'וסוואה פשקיירה (במרכז) מול מאבוקה.ז'וסוואה פשקיירה (במרכז) מול מאבוקה.
ז'וסוואה פשקיירה (במרכז) מול מאבוקה.
(עוז מועלם)
בדקה ה-35 ובניגוד גמור למהלך המשחק באר שבע השיגה את השוויון. ז'וסוואה פשקיירה הגביה כדור חופשי מאגף ימין לראשו של מיגל ויטור שבנגיחה קשתית הכניע את ג'וש כהן. 1:1. עד המחצית לא הצליחו שתי הקבוצות למצוא את הרשת והחלק הראשון של המשחק הסתיים בשוויון.
בדקה ה-52 יאניק וילדסחוט ניסה את מזלו בבעיטה מ-25 מטרים, אבל אוהד לויטה הסתדר איתה וקלט. שתי דקות מאוחר יותר היה זה נייג'ל האסלביינק שהחליף מסירות עם ז'וסוואה וההולנדי הגיע למצב מצוין אבל בעט החוצה. בדקה ה-56 ז'וסוואה הכניסה כדור עומק למרואן קבהא שבמקום למסור מדויק ניסה כדור רוחב שחלף מחוץ למסגרת.
מיגל ויטור חוגג. מיגל ויטור חוגג.
מיגל ויטור חוגג.
(עוז מועלם)
שתי דקות מאוחר יותר הקצב המצוין נמשך. סאן מנחם הגביה נהדר מאגף שמאל ודולב חזיזה בעט גבוה. בדקה ה-62 המהפך הושלם כשפעולה נהדרת של אור דדיה שחלף על פני סאן מנחם והעביר רוחב לבן שהר שהשתחרר מהבלם והצליח לכבוש מקרוב ולעלות את באר שבע ל-1:2.
אור דדיה (מימין) מול יאניק וילדסחוט.אור דדיה (מימין) מול יאניק וילדסחוט.
אור דדיה (מימין) מול יאניק וילדסחוט.
(ראובן כהן)
12 דקות לסיום באר שבע הייתה קרובה לכבוש את השלישי. תומר יוספי המחליף ביצע פעולה נהדרת, בעט כדור שנבלם אבל הגיע לז'וסוואה שבעט חלש לידיים של ג'וש כהן. הפועל באר שבע שמרה על התוצאה עד הסיום ועלתה לחצי הגמר כשהגרלת השלב הבא תתקיים ביום רביעי הקרוב.