אחרי שני הפסדים רצופים כואבים במיוחד ועם ניצחון אחד בחמשת המשחקים האחרונים ניסתה הערב (שני) הפועל באר שבע/ בני שמעון לנצח לראשונה העונה את מחזיקת הגביע הטרייה, הפועל ירושלים. טאנר לייסנר שחתם רק אתמול אצל העולה החדשה התלבש למשחק בעוד הרכש החדש של היריבה, מלקולם גריפין לא היה בסגל.
קרון ג'ונסון. היחיד שקלע אצל באר שבע/ בני שמעון. צילום: הרצל יוסףקרון ג'ונסון. היחיד שקלע אצל באר שבע/ בני שמעון. צילום: הרצל יוסף
קרון ג'ונסון. היחיד שקלע אצל באר שבע/ בני שמעון. צילום: הרצל יוסף
(קרון ג'ונסון. היחיד שקלע אצל באר שבע/ בני שמעון. צילום: הרצל יוסף)
המאמן רמי הדר פתח עם קרון ג'ונסון, טראוויס ווריק, ג'ורדן סווינג, בן אייזנהרט וג'אקים דונלדסון, אבל הקבוצה של עודד קטש פתחה נהדר עם שלשות של ג'יימס פלדין ותמיר בלאט שסחפו אותה ל-0:11 מהיר עד שקרון ג'ונסון קלע את הנקודות הראשונות של המארחת.
ג'ורדן סווינג וקרון ג'ונסון צמצמו את הפיגור ל-16:9 אחרי חמש דקות של משחק. יוגב אוחיון ודשון באטלר שמרו על הפרש דו ספרתי בזמן שקרון ג'ונסון היה היחיד ששמר את המארחת במשחק, אבל חוץ ממנו ומג'ורדן סווינג אף אחד לא מצא את הטבעת. טאנר לייסנר נכנס לבכורה לקראת סיום הרבע אבל ירושלים המשיכה לעשות ככל העולה על רוחה עד ליתרון 19:35 בסיום הרבע הראשון.
ג'אקים דונלדסון מטביע. משחק חלש מאוד של הסנטר. צילום: הרצל יוסףג'אקים דונלדסון מטביע. משחק חלש מאוד של הסנטר. צילום: הרצל יוסף
ג'אקים דונלדסון מטביע. משחק חלש מאוד של הסנטר. צילום: הרצל יוסף
(ג'אקים דונלדסון מטביע. משחק חלש מאוד של הסנטר. צילום: הרצל יוסף)
ג'ורדן סווינג הגיע לתשע נקודות בפתיחת הרבע השני וחנן קולמן צימק ל-40:24 אבל דשון באטלר הגיב עם שלשה אחרי פסק זמן של עודד קטש. עמית גרשון התעורר עם שתי שלשות אבל טיישון תומאס המשיך לחדור את ההגנה החלשה של המארחת בדרל ל-33:50 ארבע דקות למחצית.
אמארה סטודמאייר ספג עבירה שלישית ולייסר עלה על הלוח עם נקודות ראשונות שלוש דקות למחצית אבל ההפרש של האורחת גדל ל-20. ג'יימס פלדין קבע שבאר שבע שברה שיא שלילי של ספיגה במחצית אחת העונה כשהביא את קבוצתו ל-65 נקודות ושיא עונתי לעומת 44 של המארחת.
ג'ורדן סווינג מתקשה לקלוע. הקבוצה שלו ספגה 65 נקודות במחצית. צילום: הרצל יוסףג'ורדן סווינג מתקשה לקלוע. הקבוצה שלו ספגה 65 נקודות במחצית. צילום: הרצל יוסף
ג'ורדן סווינג מתקשה לקלוע. הקבוצה שלו ספגה 65 נקודות במחצית. צילום: הרצל יוסף
(ג'ורדן סווינג מתקשה לקלוע. הקבוצה שלו ספגה 65 נקודות במחצית. צילום: הרצל יוסף)
המחצית השנייה נפתחה באותה מגמה שהתסיימה הראשונה וג'יימס פלדין המשיך להיות המוציא לפועל העיקרי כשהגיע ל-22 נקודות. דשון באטלר שמר על ההפרש ובר טימור בשלשה קבע 30 הפרש, 58:88 לירושלים שתי דקות לסיום הרבע השלישי. סטודמאייר ולייסנר החליפו סלים וירושלים סיימה את הרבע השלישי ביתרון 66:92.
הרבע הרביעי היה לפרוטוקול בלבד, אבל אחת מנקודות האור הבודדות במשחק הזה הוא טאנר לייסנר שהציג לחימה הגנתית וגם מבחינה התקפית היה טוב. עמית גרשון וג'ורדן סווינג צימקו ל-103:87 עד שאמארה סטודמאייר וג'וש אואנס התעוררו. בסיום: 89:118 לירושלים ובאר שבע/ בני שמעון סופגת את כמות הנקודות הגדולה ביותר של קבוצה העונה בליגה.
קלעו לבאר שבע/ בני שמעון: ג'ורדן סווינג 20 נקודות, קרון ג'ונסון 18, עמית גרשון 14, טראוויס ווריק 13, טאנר לייסנר 10 נקודות.
ביום ראשון הקרוב (19:15) תתארח הקבוצה של רמי הדר אצל הפועל אילת ותנסה לצבור ניצחון חוץ כדי להבטיח את המקום בפלייאוף העליון.