אחרי הניצחון על עירוני נהריה שקטע רצף של שני הפסדים רצופים רצתה הערב (ראשון) הפועל באר שבע/ בני שמעון לחולל סנסציה כשאירחה את מכבי תל אביב. האלופה נאלצה להסתדר ללא ג'ון דיברתולומאו שנפצע בידו וג'וני אובראיינט שלא נרשם בעוד ג'רמי פארגו חזר לסגל.
ג'אקים דונלדסון מול אלכס טיוס. פתיחה חלשה של באר שבע/ בני שמעון. צילום: הרצל יוסףג'אקים דונלדסון מול אלכס טיוס. פתיחה חלשה של באר שבע/ בני שמעון. צילום: הרצל יוסף
ג'אקים דונלדסון מול אלכס טיוס. פתיחה חלשה של באר שבע/ בני שמעון. צילום: הרצל יוסף
(ג'אקים דונלדסון מול אלכס טיוס. פתיחה חלשה של באר שבע/ בני שמעון. צילום: הרצל יוסף)
רמי הדר שקיבל לפני המשחק את תואר מאמן חודש מרץ עלה עם החמישייה הקבועה שלו שכללה את חנן קולמן, טראוויס ווריק, ג'ורדן סווינג, טיילור ברון וג'אקים דונלדסון. מאמן הפועל באר שבע בכדורגל, ברק בכר ומאמן הכושר דרור שמשון הגיעו לצפות במשחק כמו גם השחקנים ג'ון אוגו ונייג'ל האסלביינק.
ג'ייק כהן קלע את שלוש הנקודות הראשונות של המשחק וטראוויס ווריק צימק ל-5:3 אחרי שתיים וחצי דקות של משחק. יובל זוסמן עם שלשה העלה את האורחת ל-6:16 אחרי חמש דקות של משחק וג'ייק כהן העלה ל-6:19 לפני שקרון ג'ונסון עלה על הלוח.
סקוטי ווילבקין הגדיל את ההפרש ל-13, 9:22 שתי דקות למחצית. ג'ורדן סווינג המשיך להחטיא גם מבחוץ וגם מהצבע ובאר שבע/ בני שמעון לא מצאה את עצמה ברבע הראשון שהסתיים ב-18 לאורחת, 9:27.
קרון ג'ונסון (מימין) מול אנג'לו קלויארו. באר שבע/ בני שמעון לא היוותה יריב שקול. צילום: הרצל יוסףקרון ג'ונסון (מימין) מול אנג'לו קלויארו. באר שבע/ בני שמעון לא היוותה יריב שקול. צילום: הרצל יוסף
קרון ג'ונסון (מימין) מול אנג'לו קלויארו. באר שבע/ בני שמעון לא היוותה יריב שקול. צילום: הרצל יוסף
(קרון ג'ונסון (מימין) מול אנג'לו קלויארו. באר שבע/ בני שמעון לא היוותה יריב שקול. צילום: הרצל יוסף)
ברבע השני הדומיננטיות של האורחת נמשכה כשמייקל רול נכנס לרשימת הקלעים של האורחת עם שלוש שלשות רצופות. 12:38 למכבי תל אביב אחרי 12 דקות של משחק. קרון ג'ונסון וג'אקים דונלדסון צימקו ל-40:18.
אלכס טיוס עם ארבע נקודות רצופות צינן את ההתלהבות של באר שבע וחנן קולמן עם שלוש שלשות רצופות הוריד את ההפרש ל-19, 27:46 שלוש דקות למחצית. מייקל רול ואלכס טיוס החזירו את השליטה לצהובים שסיימו את המחצית ביתרון מבטיח, 33:56.
ג'ורדן סווינג (מימין) מול יובל זוסמן. משחק חלש מאוד של הפורוורד. צילום: הרצל יוסףג'ורדן סווינג (מימין) מול יובל זוסמן. משחק חלש מאוד של הפורוורד. צילום: הרצל יוסף
ג'ורדן סווינג (מימין) מול יובל זוסמן. משחק חלש מאוד של הפורוורד. צילום: הרצל יוסף
(ג'ורדן סווינג (מימין) מול יובל זוסמן. משחק חלש מאוד של הפורוורד. צילום: הרצל יוסף)
טראוויס ווריק פתח את המחצית השנייה עם שלשה אבל דיאנדרה קיין הגיב בצד השני. באר שבע ניסתה למזער נזקים, אבל ג'אקים דונלדסון היה היחיד שתפקד. טיילור ברון וג'ורדן סווינג נעצרו היטב ודונלדסון צימק ל-68:46 שלוש דקות לסיום הרבע השלישי.
אלכס טיוס המשיך לעשות ככל העולה על רוחו בצבע והפער של האורחת שוב צמח ל-27 הפרש בסיום הרבע השלישי, 48:75 לאורחת.
קרון ג'ונסון (משמאל) מול סקוטי ווילבקין. לא כוחות. צילום: הרצל יוסףקרון ג'ונסון (משמאל) מול סקוטי ווילבקין. לא כוחות. צילום: הרצל יוסף
קרון ג'ונסון (משמאל) מול סקוטי ווילבקין. לא כוחות. צילום: הרצל יוסף
(קרון ג'ונסון (משמאל) מול סקוטי ווילבקין. לא כוחות. צילום: הרצל יוסף)
הרבע האחרון היה לפרוטוקול בלבד ובאר שבע/ בני שמעון ניסתה למזער נזקים בעזרת שלשה של עמית גרשון אבל קלויארו, מייקל רול ואפילו דני אבדיה המשיכו לחגוג. רמי הדר לא מצא תשובות וג'רמי פארגו הגדיל ל-55:89, חמש דקות לסיום.
רם אליאס-פור, עמית זיס, רומן רובינשטיין ויאיר קרביץ קיבלו דקות ורמי הדר פשוט רצה שזה ייגמר. בסיום: 64:96 מוחץ למכבי תל אביב.
קלעו לבאר שבע/ בני שמעון: ג'אקים דונלדסון 17 נקודות (9 ריבאונדים), קרון ג'ונסון 15 נקודות, חנן קולמן 9 נקודות.
ביום ראשון הבא (21.4, 19:25) תנסה העולה החדשה לחזור לנצח, אך מצפה לה משימה קשה נוספת בדמות משחק חוץ מול הפועל חולון.