דור חיון. צילום: טיבור ייגר (גיליון 08.02.19)דור חיון. צילום: טיבור ייגר (גיליון 08.02.19)
דור חיון. צילום: טיבור ייגר (גיליון 08.02.19)
(דור חיון. צילום: טיבור ייגר (גיליון 08.02.19))
קבוצת 'אתלטי הנגב' באר שבע סיימה במקום הרביעי הקבוצתי את אליפות החורף באתלטיקה 2019 שהתקיימה השבוע באצטדיון הלאומי, הדר יוסף. בהתאם לתנאים שנוצרו באצטדיון, חניכי המועדון, הגברים והנשים, עשו לדבריו של היו"ר, ברוך שפירא, את המיטב.
לנבחרת שהופיעה בתחרות היו חסרים מאור סגד, סגן אלוף המדינה בריצה ל־400 מטר משוכות, ועשהאל ארד, מבכירי מטילי כידון של ישראל, וההרכב היה בנוי בעיקר על נערים וקדטים לצד שני בוגרים, אחד מהם, דור חיון, אלוף ישראל בריצה ל־110 מטר משוכות שגם ניצח בריצת 60 מטר משוכות.
"אנחנו הופענו עם בוגר אחד, דור חיון לעומת הקבוצות האחרות שהופיעו עם רשימת מתחרים בוגרים מלאה וזה יתרון עצום", אמר ברוך שפירא, "להיות מועדון שלישי או רביעי בישראל זה הישג יפה".
גל קדמון הצטיינה אצל הנשים הורגש חסרונה של אנסטסיה מוצקייב, שיאנית ואלופת ישראל בהדיפת כדור ברזל, שלא הגיעה בגלל פציעה. רוב ההרכב של נבחרת הנשים התבסס על נערות וקדטיות שהוכיחו בגרות ונחישות, כאשר רק אלופת קרב שבע לנשים של ישראל ז'ומאן ג'ובראן, יחד עם דניאל קרמר ויפעת זליקוביץ היו הבוגרות שלקחו חלק בתחרות.
בנבחרת הצטיינו גל קדמון שסיימה במקום השני בריצת 300 מטר בזמן של 40.93 שניות. אורי ארנון סיים שלישי בקפיצה למרחק עם 6.90 מטר, שחף ברני סיימה שנייה בקפיצה לגובה עם 1.74 מטר, ודינה מזידוב שלישית באותו ענף עם תוצאה של 1.71 מטר, חנין נאסר וורוניקה צ'יינוב עברו גובה של 1.69 מטר. מרגריטה בלוב אלופת ושיאנית ישראל ביידוי פטיש ניצחה במקצוע הזה עם 55.08 מטר וקבוצת השליחים 80 מטר כפול ארבע מעורב לנשים דורגה רביעית.
בסוף השבוע תצא לדרך באיסטנבול אליפות אזור הבלקן עד גיל 20 בהשתתפות 17 מדינות. מוחמד אבו ענזה ייצג את ישראל במירוץ ל־400 מטר ואילו ורוניקה צ'יינוב תתחרה בקפיצה לגובה. גל קדמון ויתרה על ההשתתפות בשל עומס אימונים.
"חלק מהספורטאים מוכוונים להגיע לכושר שיא בחודשי החורף ואילו אצלנו הכוונה היא להגיע לשיא דווקא בקיץ. למשל גל קדמון נמצאת עכשיו בשיא תקופת האימונים שלה", הסביר שפירא.