הכעס של אוהדי הפועל באר-שבע, שבא לידי ביטוי בפורומים השונים ברשתות החברתיות, מהעובדה שהקבוצה טרם התחזקה לא נעלמת מעיניהם של ראשי המועדון.
2 צפייה בגלריה
אספרייה חוגג. שער יתרון מהיר של האדומים בדקה ה-5
אספרייה חוגג. שער יתרון מהיר של האדומים בדקה ה-5
אספרייה. במועדון מחפשים שחקן שנותן יותר מספרים
(צילום: עוז מועלם)
גורמים במועדון סיפרו כי פעילות בכל הנוגע לאיתור שחקני חיזוק נעשית כבר תקופה ארוכה בצורה מדוקדקת, ואף נשלחו הצעות לכמה מועמדים בתקווה לקבל תשובות בהקדם.
הוכחה לכך שבאר־שבע מכוונת גבוה בכל הנוגע לשחקנים זרים התקבלה בתחילת השבוע.
אחרי התלבטויות לא מעטות הוחלט במועדון להעביר מסר לסוכנו של דנילו אספרייה לפיו מומלץ לשחקן שלא לחכות להפועל באר־שבע, ושאם יש לו הצעה טובה מקבוצה אחרת - כדאי לקבל אותה.
במועדון הבהירו כי יפנו אל אספרייה, אם וכאשר יהיה פנוי, רק במידה ולא ימצא שחקן זר שיעמוד בדרישות של באר־שבע.
המשמעות של הצעד הזה בקרב מקבלי ההחלטות במועדון היא שהפועל באר־שבע מעריכה את אספרייה ומאמינה שיש לו פוטנציאל, אבל בקבוצה מחפשים שחקן שנותן מספרים טובים יותר.
אליניב ברדה היה מאלה שסברו שצריך להשאיר את אספרייה לעונה נוספת, אבל המאמן הסכים עם מקבלי ההחלטות לאחר שנקבע שיש לנסות להביא שחקן טוב יותר.
בנושא הזרים אפשר לציין כי הפועל באר־שבע כבר הגיעה להבנות עם סוכנו של לוקאס זוולינסקי, חלוץ קבוצת לכיה גדנסק הפולנית, ומי שהיה המועמד המוביל של ברדה לעמדת החלוץ המרכזי.
זוולינסקי (29), שכבש בעונה האחרונה 14 שערים, מסיים את חוזהו בגדנסק בקיץ 2023, וכבר בינואר הקרוב יהיה שחקן חופשי.
על פי דיווחים בפולין, גדנסק פסלה הצעה של באר־שבע לרכוש את החלוץ תמורת כ־500 אלף יורו.
לצד הפולני, לבאר־שבע יש מועמד נוסף לחיזוק: הקשר הפורטוגלי דויד טאבארס מפלימקאו הפורטוגלית.
לצד ניסיון להחתים שחקנים זרים ממשיכים במועדון לבדוק את השוק הישראלי, כאשר המוטו המנחה של באר־שבע הוא משא ומתן במחירים שפויים. בין השמות שעלו: הבלם שי אליאס מהפועל תל־אביב, הקשר לירן סרדל מהפועל חיפה, והחלוץ הסלובני אלן אוזבולט ששיחק בעונה בהפועל חיפה.
החלוץ רותם חטואל האריך השבוע את החוזה שלו בבאר־שבע לשלוש עונות נוספות.
2 צפייה בגלריה
רותם חטואל. שני שערים בארבעה ימים לחלוץ הצעיר
רותם חטואל. שני שערים בארבעה ימים לחלוץ הצעיר
חטואל. זכה לשדרוג משמעותי בשכרו
(צילום: הרצל יוסף)
החוזה האחרון של חטואל עמד על כ־40 אלף דולר לעונה, ואחרי ההתקדמות העצומה שלו בעונה שזה עתה הסתיימה השחקן קיבל חוזה משודרג מבחינה כספית, והוא צפוי להרוויח בעונה הקרובה כ־70 אלף דולר.