משרד הבריאות ומשרד התרבות והספורט הודיעו הבוקר (שישי) על הפסקת הפעילות בכל ענפי הספורט בשל התפשטות נגיף הקורונה. המשמעות היא שהספורט הישראלי כמו בחלק ממדינות העולם נעצר עד להודעה חדשה.
אלונה ברקת (משמאל) ואסי רחמים. הפעילות הופסקהאלונה ברקת (משמאל) ואסי רחמים. הפעילות הופסקה
אלונה ברקת (משמאל) ואסי רחמים. הפעילות הופסקה
(הרצל יוסף)
ממשרד התרבות והספורט נמסר: "בהתייעצות שהתקיימה הבוקר בין המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' איתמר גרוטו למנכ"ל משרד התרבות והספורט, עו"ד יוסי שרעבי, הוחלט, בהמשך להודעה על הקפאת הפעילות בליגות הכדורגל, על הפסקת הפעילות בכל ענפי הספורט. ההחלטה נועדה לשמור על בריאות הציבור והיא תיכנס לתוקף מיידית".
כמובן שההשלכות לכך הן גדולות וקבוצות יצטרכו גם למזער את הפעילות השוטפת. הפועל באר שבע שאמש התנגדה נחרצות לעצירת הכדורגל ותמכה בהמשך הפעילות ללא קהל הגיבה להחלטה: "אנו מכבדים את ההחלטה וכמו שאמרנו תמיד - כולנו מחוייבים לפעול לפי הנחיות משרד הבריאות. אנו מאחלים לכולנו שנעבור יחד את התקופה המאתגרת הזו ובעיקר בריאות לכולם".
כפיר ארזי (משמאל) עם רמי הדר. לא ישחקו בתקופה הקרובה. כפיר ארזי (משמאל) עם רמי הדר. לא ישחקו בתקופה הקרובה.
כפיר ארזי (משמאל) עם רמי הדר. לא ישחקו בתקופה הקרובה.
(הרצל יוסף)
בקבוצת הכדורסל של הפועל באר שבע הוחלט לשחרר את השחקנים לחופשה בארץ עד יום שלישי הקרוב ולאחר מכן יחליטו על המשך הפעילות. "אנו לומדים את הנושא וההשלכות השונות, כמו כל העולם גם הספורט נמצא בחוסר וודאות", נמסר מהמועדון, "בינתיים ננסה לשמור על המסגרת הקבוצתית ונמתין להנחיות ממנהלת הליגה".
מ.כ. באר שבע בכדוריד הייתה אמורה לארח היום את בני הרצליה למשחק חשוב וההודעה על הביטול תפסה את האורחת בדרך למשחק. היו"ר, רוני טסלר אמר: "הרצליה היו באלונית בכביש 6 והחזרנו אותם הביתה. יש המון חוסר וודאות ואני מאמין שבימים הקרובים נקבל הבהרות וכבר עכשיו זה ברור שהעונה הזאת לא תתקיים כרגיל".
פרסום ראשוני: 13:19 , 13.03.20