אחרי שלושה הפסדי ליגה רצופים וכשהיא מרגישה את מכבי אשדוד נושפת בעורפה, אירחה הערב (ראשון) הפועל באר שבע בכדורסל את גלבוע/גליל לקרב תחתית חשוב. המאמו רמי הדר עלה בחמישייה עם טי.ג'יי וויליאמס, ספנסר וייס, ג'ון פטרוסלי, דשון באטלר וסטיב זאק.
טי.ג'יי וויליאמס (מימין) מול יפתח זיו.טי.ג'יי וויליאמס (מימין) מול יפתח זיו.
טי.ג'יי וויליאמס (מימין) מול יפתח זיו.
(הרצל יוסף)
עידו פליישר וג'מאר גאלי העלו את האורחת ל-0:4 עד שדשון באטלר וסטיב זאק צימקו. דשון באטלר עם שלשה העלה את באר שבע ליתרון ראשון, 11:12 ארבע דקות וחצי לסיום הרבע הראשון. מייקל יאנג החזיר את היתרון לאורחת וג'ארוויס ורנאדו הקפיצו ל-18:25 לפני שעמית שמחון התעורר והרבע הראשון הסתיים ב-20:25 לגלבוע/גליל.
גם בפתיחת הרבע השני האורחת בעזרתם של ורנאדו וגיל בני עלתה ל-23:33 ואדגר סוסה סגר ריצה של 3:13 והאורחת הובילה 23:38 שש דקות לסיום המחצית הראשונה. סטיב זאק וג'ון פטרוסלי צימקו אבל אדגר סוסה שוב היה שם כדי לפתוח פער של 14. עמית שמחון אמנם קלע שלשה אבל המארחת המשיכה להיות מפוזרת וג'אמר גאלי סגר מחצית ראשונה מזעזעת של המארחת בפיגור 51:35.
ג'ון פטרוסלי (משמאל) מול עידו פליישר.ג'ון פטרוסלי (משמאל) מול עידו פליישר.
ג'ון פטרוסלי (משמאל) מול עידו פליישר.
(הרצל יוסף)
ג'ון פטרוסלי פתח את המחצית השנייה עם שלשה, ההגנה של באר שבע התחילה לעבוד, אבל ההתקפה המשיכה להיות תקועה ויפתח זיו קבע 40:56 שבע דקות לסיום הרבע השלישי. ספנסר וייס עם שלשה שהשלימה ריצה של 1:7 שצימקה ל-47:57 ואילצה את ליאור ליובין לקחת פסק זמן.
טי.ג'יי וויליאמס עם משחק נוראי המשיך להחטיא, ג'אמר גאלי ניצל זאת כדי לקלוע עונשין, גיל בני קלע שלשה, זאק החזיר עם שתי נקודות מהעבר השני והרבע השלישי הסתיים ביתרון 54:66 לגלבוע/גליל.
סטיב זאק קולע. סטיב זאק קולע.
סטיב זאק קולע.
(הרצל יוסף)
הרבע האחרון התחיל עם סל של עדי כהן סבן ועבירה טכנית לחובת יפתח זיו שאפשרה לבאטלר להשלים מהלך של שלוש נקודות. ספנסר וייס עם שלשה הוריד ל-66:60. דשון באטלר הוריד את ההפרש לחמש שמונה דקות לסיום אבל ג'אמר גאלי שמר על קור רוח מהעונשין. דשון באטלר עם שלשה גדולה צימק ל-72:69, שש דקות לסיום והפך את המשחק לדרמה גדולה.
סטיב זאק עם שלוש נקודות רצופות קבע שוויון לראשונה מאז הרבע הראשון, אבל מייקל יאנג שוב החזיר את היתרון לאורחת. עדי כהן סבן צימק ויאנג עם קליעות עונשין הגדיל ל-75:79. עמית שמחון עם שתי קליעות עונשין שוב צימק אבל החטיא את הזריקה המכריעה, אדגר סוסה קלע שתיים, שמחון החזיר אבל גאלי קלע שתי זריקות נוספות, וויליאמס החזיר אבל גאלי שוב קלע עונשין והמשחק נגמר. 81:85 לגלבוע/ גליל ובאר שבע רושמת הפסד ליגה רביעי ברציפות.
קלעו לבאר שבע: סטיב זאק 19 נקודות, דשון באטלר 16 נקודות (7 אסיסטים) , ג'ון פטרוסלי 12 נקודות, ספנסר וייס ועמית שמחון 11 נקודות כ"א.
אחרי הפגרה תארח הפועל באר שבע למשחק ביתי נוסף את מכבי אשדוד לקרב תחתית.

פרסום ראשוני: 21:12 , 16.02.20