אכפתיות ורצון לעזור אף פעם לא היה מצרך שחסר לאוהדי הפועל באר שבע שתמיד היו שם גם ברגעים הקשים שעבר המועדון הזה לאורך לא מעט שנים עד להגעתה של אלונה ברקת. היציבות אותה הביאה עימה ברקת למערכת ככל הנראה הולכת להפוך בקרוב מאוד לזיכרון מתוק אך רחוק.

אוהדי הפועל ב"ש. יצליחו להתארגן לרכוש את המועדון?אוהדי הפועל ב"ש. יצליחו להתארגן לרכוש את המועדון?
אוהדי הפועל ב"ש. לוקחים יוזמה
(הרצל יוסף)
כאן האוהדים שוב נכנסים לתמונה בניסיון להשפיע לטובה על מה שיקרה עם הקבוצה בשנה הקרובה לפחות. מספר גורמים עסקיים ופרטיים קטנים חברו יחד על מנת לגייס כספי תרומות לטובת שימור, פיתוח וטיפוח האקדמיה לכדורגל של הפועל באר שבע שפועלת מזה כשנתיים ומטרתה היא גידול שחקנים לטובת המועדון.
גורמים במועדון סיפרו השבוע כי אמיר אלוף, אוהד הקבוצה ובעל חברת "פית-רון מימון", יצר קשר עם ראשי הקבוצה והעלה בפניהם יוזמה להקמת, "ידידי מחלקת הנוער". כחלק מהיוזמה של אלוף, שנפגש כבר עם מנכ"ל המועדון, אסי רחמים, ואנשי הצוות המקצועי, מאור מליקסון ואליניב ברדה, היא לפנות למספר אנשי עסקים במטרה לפתח את מחלקת הנוער, לממן מעין מלגות ולהקים חוג ידידים.
במועדון מברכים על היוזמה, שנותנת תחושה שיש אוהדים שעומדים מאחורי המועדון ובעיקר כי מה שמעניין אותם הוא מחלקת הנוער ופיתוחה. "הרעיון הוא להראות את כוחם של אנשי עסקים יוצאי הדרום בכל רחבי הארץ דווקא בזמנים כאלה", מאשר אלוף.
אמיר אלוף. יוזמה מבורכתאמיר אלוף. יוזמה מבורכת
אמיר אלוף. יוזמה מבורכת
(פרטי)
בשבועות האחרונים המיזם שאותו הגה אלוף תופס תאוצה בקרב לא מעט אוהדים בעלי עסקים שיכולים להרשות לעצמם לעזור לקבוצה בשעה קשה בפניה היא עומדת. "תרומה לנוער וקידום שלו ושל הכדורגל הם דברים שקל להתחבר אליהם. לא משנה מה - אנחנו את הנוער שלנו לא עוזבים", ממשיך אלוף, "השאיפה היא לבנות בסיס שחקנים איכותי לקבוצה הבוגרת ובין היתר להראות למשקיע המיועד שיש סביב המועדון אנשי עסקים רבים, שמוכנים גם לשים כסף".
במועדון מעודדים מאוד מהיוזמה שלדבריהם מסמלת טוב יותר מכל דבר אחר את האופי של אוהדי הקבוצה. "אמיר הוא אחד האנשים שבאמת עושה מאחורי הקלעים ולא בשביל שידברו או יפרסמו", אומרים השבוע בהפועל באר שבע. "הוא באמת משקיע בזה הרבה וזה מייצר וייב טוב גם אצל האוהדים".
אסי רחמים. יישאר בתפקיד?אסי רחמים. יישאר בתפקיד?
אסי רחמים. משוכנע שהיוזמה תצליח
(עוז מועלם)
מנכ"ל המועדון, אסי רחמים, משוכנע כי היוזמה בה נקט אלוף תישא פרי. "אנחנו מברכים על היוזמה", הגיב רחמים, "היא מוכיחה שיש אוהדים שעומדים מאחורי המועדון ובעיקר כי מה שמעניין אותם הוא מחלקת הנוער ופיתוחה. לאורך השנים נבנה פה מועדון חזק, שמקבל תמיכה רחבה לא רק מאוהדים שמביעים את אמונם פעם אחר פעם בהגעה למשחקים, אם כי גם מקרב בעלי עסקים שמביעים את תמיכתם בדרכים רבות".