הפועל באר שבע בכדורסל חזרה בסערה מפגרת הקורונה והשיגה בתחילת השבוע ניצחון מרשים על הפועל חולון. הערב (חמישי) רצו חניכיו של רמי הדר להמשיך במומנטום כשיצאו למשחק חוץ אצל עירוני נס ציונה במסגרת הבית התחתון, ורצתה להשיג ניצחון ראשון אי פעם באולם לב המושבה.
כאלב אגאדה (משמאל) מול קמרון אוליבר. ב"ש פתחה נהדרכאלב אגאדה (משמאל) מול קמרון אוליבר. ב"ש פתחה נהדר
כאלב אגאדה (משמאל) מול קמרון אוליבר. ב"ש פתחה נהדר
(צילום: לירון מולדובן, מנהלת הליגה)
המאמן רמי הדר עלה עם בן אייזנהרט בחמישייה יחד עם אמיר בל, ספנסר וייס, כיילב אגאדה ואוון ברוינסמה. פתיחת המשחק הייתה המשך ישיר למשחק הקודם כשהאדומים בהנהגת אוון ברוינסמה וספנסר וייס עלו ל-10:15 אחרי חמש דקות. כיילב אגאדה עם פעולות יפות סגר את הרבע הראשון ביתרון שמונה לאורחת, 21:29.
עדי כהן סבן נכנס טוב לרבע השני אבל טל דן ורביב לימונד הצליחו למזער נזקים לפיגור 34:27 שבע דקות לסיום המחצית, אבל ריצה של 3:10 בהנהגת כיילב אגאדה המצוין פתחה פער של 14, 30:44 לאדומים ארבע דקות לסיום המחצית. רייבונטה רייס וקמרון אוליבר נכנסו למשחק ועד המחצית הצליחו למזער נזקים. 43:53 לאורחת אחרי 20 דקות.
אמיר בל מול רייבונטה רייס. נס ציונה חזרהאמיר בל מול רייבונטה רייס. נס ציונה חזרה
אמיר בל מול רייבונטה רייס. נס ציונה חזרה למשחק
(צילום: לירון מולדובן, מנהלת הליגה )
בפתיחת הרבע השלישי היה זה אמיר בל עם שלשה שדאג לשמור על פער דו ספרתי אבל לינדל וויטינגטון, קמרון אוליבר ורייבונטה רייס רצו 0:10 כדי להשוות ל-56:56 חמש דקות לסיום הרבע השלישי. קמרון אוליבר העלה את נס ציונה ליתרון ראשון אבל ג'ו פורסטינגר הגיב בצד השני ואוון ברוינסמה קלע שלשה חשובה וכיילב אגאדה עם סל על הבאזר קבע 64:66 בסיום הרבע השלישי.
כיילב אגאדה פתח מצוין את הרבע האחרון עם ארבע נקודות רצופות אבל רייבונטה רייס ולינדל וויטינגטון צימקו וכיילב אגאדה יצא בעבירה חמישית חמש דקות לסיום. גולן גוט הפך את התוצאה אבל ספנסר וייס עם שלשה גדולה קבע 76:77 לאדומים. אוון ברוינסמה וג'יי פי טוקוטו החליפו סלים וספנסר וייס קבע 80:83 שתי דקות לסיום.
שחקני נס ציונה החטיאו ואמיר בל עם שתי קליעות עונשין קבע יתרון חמש, אבל באר שבע איבדה כדור וגולן גוט קלע שלשה חשובה שבע שניות לסיום. ספנסר וייס אמנם החטיא שתי זריקות עונשין אבל גולן גוט החטיא שלשה ובאר שבע השיגה ניצחון היסטורי באולם לב המושבה, 83:85.
ג'ו פורסטינגר. המשחק הפך להיות צמודג'ו פורסטינגר. המשחק הפך להיות צמוד
ג'ו פורסטינגר. המשחק הפך להיות צמוד
(צילום: לירון מולדובן, מנהלת הליגה)
קלעו לבאר שבע: אוון ברוינסמה (6 אסיסטים) וכיילב אגאדה 19 נקודות כ"א, ספנסר וייס וג'ו פורסטינגר 14 נקודות כ"א, אמיר בל 13 נקודות. ביום שני (18:25) תארח הפועל באר שבע למשחק קשה מאוד את הפועל תל אביב.
פרסום ראשוני: 21:18 , 25.06.20