עם ארבעה הפסדים רצופים בליגה אירחה הערב (שבת) הפועל באר שבע בכדורסל למשחק תחתית קריטי את מכבי אשדוד. האורחת חסרה את ליאור אליהו, בשל פציעה בכף ידו. הגארד של באר שבע, ג'ון פטרוסלי החליט ליטול חלק במשחק למרות כאבים במפשעה שמנעו ממנו להתאמן באופן סדיר בשבוע שחלף.
ג'ון פטרוסלי (משמאל). עלה לשחק למרות פציעהג'ון פטרוסלי (משמאל). עלה לשחק למרות פציעה
ג'ון פטרוסלי (משמאל). עלה לשחק למרות פציעה
( צילום: הרצל יוסף)
רמי הדר פתח בחמישייה עם טי.ג'יי. וויליאמס, ספנסר וייס, עמית שמחון, דשון באטלר, וסטיב זאק.
עמית שמחון שישתתף בתחרות השלשות באולסטאר הקרוב, נכנס טוב למשחק עם שתי שלשות מהירות כשבאר שבע נועלת את אשדוד בהגנה ומאפשרת לאורחים סל בודד בארבע הדקות הראשונות.
שמחון העלה את באר שבע לתשע הפרש, 4:13 עם הקליעה השלישית שלו מהשלוש במאה אחוזים מהשדה.
אופייבו החזיר שתיים מוצלחות מהקו אשדוד עם ריצה משלה וארבע נקודות רצופות ללא מענה. גם דשון באטלר הצטרף לחגיגה וטי. ג'יי. וויליאמס קבע 17:33 בסיום הרבע הראשון.
דשון באטלר (מימין). נפצע וייבדקדשון באטלר (מימין). נפצע וייבדק
דשון באטלר (מימין). נפצע וייבדק
(צילום: הרצל יוסף)
אשדוד פתחה טוב את הרבע השני עם שני סלים רצופים של אלייז'ה ג'ונסון ועודד ברנדווין שרצו ל-0:8. ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ' ראה את פול סטול מצמק לחמש, 37:32 החזיר את הצבע לפנים של רמי הדר. אסיסט של וויליאמס לזאק יחד עם שלשה של וייס הלוהט דרסו את אשדוד והמחצית הסתיימה ב-38:55 מבטיח לבאר שבע.
הרבע השלישי נפתח בדיוק כמו שהסתיים השני. סטיב זאק הגדיל את היתרון של הפועל באר שבע ל-15 ובן אלטיט עם דאנק מאסיסט של וייס וזה כבר 40:61 אדום. שתי שלשות רצופות של שמחון, ללא מענה בצד השני העלו את היתרון של באר שבע ל-43:67. אשדוד פשוט נשברה למרות ניסיונות של גרינברג לשנות הרכבים. באטלר הגיע ל 19 נקודות אישיות אחרי עוד קליעה מוצלחת מחוץ לקשת. 73:46. טי.ג'יי. וויליאמס הנהדר עם שני סלים קלילים בצבע העלה ל-31 הפרש, 46:77, שלוש דקות לסיום הרבע. צ'וברוביץ' הצליח להוריד מעט את ההפרש אך פטרוסלי עם שלוש קליעות מהקו דאג ליתרון גדול מאוד של באר שבע בסיום הרבע. 57:87.
טי. ג'יי וויליאמס. משחק ענק שלוטי. ג'יי וויליאמס. משחק ענק שלו
טי. ג'יי וויליאמס. משחק ענק שלו
(צילום: הרצל יוסף)
הרבע האחרון היה לפרוטוקול בלבד למרות שג'ון פטרוסלי יצא בחמש עבירות ודשון באטלר נפצע בתחילת הרבע בגלל נקע בקרסול. רמי הדר חילק דקות לכל הספסל שלו, כולל בן אייזנהארט וחן קראוניק הצעיר לצד פיליפ הרץ ובן אלטיט. באר שבע חצתה את רף מאה הנקודות בדרך לניצחון ביתי חשוב מאוד, 77:101.
ספנסר וייס (מימין). ניצחון חשוב בקרב התחתיתספנסר וייס (מימין). ניצחון חשוב בקרב התחתית
ספנסר וייס (מימין). ניצחון חשוב בקרב התחתית
(צילום: הרצל יוסף)
קלעו לבאר שבע: טי. ג'יי וויליאמס 26 נקודות (15 אסיסטים), עמית שמחון 23, דשון באטלר 19, ספנסר וייס 11, סטיב זאק 10 (15 ריבאונדים). ביום ראשון הבא (8.3, 19:20) תצא באר שבע למשחק חוץ בנס ציונה.