הפועל באר שבע תאבד את אחד הנכסים הכי גדולים שלה מהשנים האחרונות אחרי שהחלוץ בן שהר חתם היום (שישי) באפואל ניקוסיה מקפריסין. שהר בן ה-30 שכבש העונה 13 שערי ליגה וסך הכל 83 שערים בחמש עונות בכל המסגרות במדי הקבוצה יעבור לקבוצה מהאי השכן בהשאלה לשנתיים.
(בן שהר. עובר לקפריסין. צילום: הרצל יוסף)
החלוץ כבר הסכים לקצץ 50% משכרו וגם לדחות את המענק שהיה מגיע לו לקבל בסיום העונה כחלק מחוזהו, החליט לקבל את ההצעה הקפריסאית שהייתה טובה יותר כלכלית עבורו, כשבתום השנתיים הוא יחזור לסיים את החוזה שלו אצל האדומים. באמצע השבוע המריא שהר לבדיקות רפואיות והתרשמות ממועדון הפאר מקפריסין כשאפואל ניקוסיה תהיה התחנה ה-13 בקריירה של שהר.
שהר אמר אחרי העזיבה: "זה פוסט פרידה. זמנית, אני כמעט משוכנע. כולכם יודעים שעברתי לא מעט בקריירה שלי ואף זכיתי לשחק בין היתר בקבוצות גדולות באירופה. אבל אם יש מקום אחד שהיה עבורי בית, אמיתי, חם, מצמיח, תומך, זאת הפועל באר שבע והעיר באר שבע. כאן גם הקמתי את המשפחה שלי והחוויות שצברתי ילוו אותי בכל מקום בו אהיה. מעתה ועד עולם. כמעט בלתי אפשרי לסכם חמש שנים בכמה מילים, אבל ברור שאחת מהן תחזור כל הזמן - תודה!
בן שהר (משמאל) חוגג עם אלטון אקולטסה. שער חשובבן שהר (משמאל) חוגג עם אלטון אקולטסה. שער חשוב
בן שהר (משמאל) חוגג עם אלטון אקולטסה. "הפועל ב"ש הייתה לי בית"
(צילום: עוז מועלם)
שהר המשיך: "כאשר הגעתי לבאר שבע עמדה לנגד עיניי מטרה מרכזית - להוביל את הקבוצה לפסגה ולהגיע לכמה שיותר יעדים ותארים. אפשר לומר בכבוד ובגאווה שהשגנו יחד כמעט את כולן. תודה, כן, שוב, למועדון שהיה שם בשבילי לאורך כל הדרך, לקהל הכי חם במדינה שתמיד תמך בקבוצה, לשחקנים שהם כמו אחים עבורי ויחד איתם הגשמתי כל חלום, לצוות המקצועי, הניהולי והרפואי שבלעדיו כל זה לא היה קורה.
אני יוצא שוב לדרך חדשה, מאתגרת ומרגשת, חדור אמונה ומשוכנע כי תאחלו לי הצלחה. אמשיך תמיד לעקוב, לתמוך ולקוות שהקבוצה שלנו רק תלך ותתעצם. זאת פרידה זמנית ובעזרת השם בעוד שנתיים אחזור לעיר שהייתה לי ולמשפחתי בית חם בחמש השנים האחרונות. אוהב אתכם וכבר מתגעגע", סיכם החלוץ.
הפועל באר שבע תחפש להתחזק בחלוץ זר במקומו של בן שהר לצידם של אנתוני וארן וקייס גאנם שעדיין לא סיכמו על קיצוץ בשכרם, אך צפויים להישאר ויחד עם איתמר שבירו שחוזר מהשאלה בהפועל ראשון לציון. בנוסף, יוסי אבוקסיס רוצה לצרף גם קשר אחורי ושחקן כנף זרים.
פרסום ראשוני: 12:46 , 31.07.20