אבן דרך נוספת על מפת התיירות בבאר־שבע. הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה אישרה באחרונה תוכנית מפורטת למתחם תיירות בשכונת פארק הנחל בבאר־שבע, במסגרתה יוקמו שני בתי מלון, הכוללים כ־400 חדרים.
שכונת פארק הנחל. שטחי המסחר יהיו בקומת הקרקעשכונת פארק הנחל. שטחי המסחר יהיו בקומת הקרקע
שכונת פארק הנחל. שטחי המסחר יהיו בקומת הקרקע
(צילום: הרצל יוסף)
מדובר בהחלטה יוצאת דופן על הקמת בתי מלון בשכונת מגורים, ולדברי יזמים המעורבים בבניית פרויקטים של מגורים בשכונת פארק הנחל, ההחלטה שהתקבלה תואמת את חזון מתכנני השכונה כי היא תהפוך את באר־שבע למטרופולין הדרומי.
לדברי שייקה נפחא, השותף בפרויקט 'באר־שבע טאצ'', אחד מהפרויקטים למגורים שנבנים בשכונה החדשה, תוספת של שני בתי מלון בשכונת הפארק היא בבחינת תוספת משמעותית. על פי התוכנית המקורית, תוכננו להיבנות 100 חדרי מלון בפרויקט החדש, ועל פי ההחלטה החדשה, נעשה שינוי ייעוד של השטח מ'עירוני מעורב' ל'תיירות'. נפחא ציין כי זו הפעם הראשונה שמתוכננת בישראל שכונת מגורים תוך חשיבה על מארג החיים הכולל של התושבים ושל הסביבה.
על פי התוכנית שאושרה באחרונה, המגרשים של שני בתי המלון החדשים ממוקמים על השדרה המרכזית בשכונה בסמוך לבתי המגורים.
על פי התוכנית, יוקמו על כל אחד מהמגרשים 200 חדרי מלון. התוכנית משתרעת על שטח של 13 דונם ועל פי הוראות הבינוי הכלולות בה, חזית המבנים תוצמד ככל הניתן לחזיתות הפונות לשדרה הראשית והדרך הנופית לאורך הפארק. התוכנית גם קובעת כי הכניסה לבתי המלון תהיה במפגש השדרה הראשית והדרך הנופית לאורך הפארק. עוד נקבע בתוכנית כי שטחי המסחר והשטחים הציבוריים באותם בתי מלון, כמו ספא, חדרי כושר ובית כנסת, יהיו בקומת הקרקע ויפנו לחזית השדרה והפארק.
על פי התוכנית, עיריית באר־שבע תבטיח את פיתוח השטח עד לשלב שיווק המגרשים, והזוכה במכרז יפתח גינה ציבורית בהתאם להנחיות העירייה עד למימוש הייעוד המלונאי בפועל.