חברת "מאקרו ישראל נדל"ן" היא השם הבולט בתחום הקרקעות בישראל.
בכירי החברה מציגים פורטפוליו רחב היקף ורזומה עשיר בעסקאות נדל"ן רווחיות בשני העשורים האחרונים.
2 צפייה בגלריה
"מאקרו ישראל נדל"ן"
"מאקרו ישראל נדל"ן"
"מאקרו ישראל נדל"ן"
(צילום: יח"צ)
"המומחיות שלנו היא למצוא קרקעות במיקומים הכי אטרקטיביים בישראל. אנחנו לא רוכשים קרקע לפני שבצענו עבודת מחקר ונעזרנו במקצועני השוק: כלכלנים, שמאי מקרקעין, משרד עו"ד מוביל, אנשי תכנון מס וצוות החברה המקצועי. הניסיון שלנו ומגוון העסקאות שיש לנו ברזומה עושה את ההבדל עבור המשקיע.
אנשי העסקים הממולחים בארץ מצטרפים אלינו לעשיית עסקאות בעלות רווח עתידי משובח. "אחת הדוגמאות הבולטות כרגע היא קרקע במיקום האטרקטיבי ביותר בחדרה, עליה תקום שכונת High Park ובה מאות יחידות דיור", מספרים בכירי החברה בגאווה.
השמאי, זיו ולכינסקי, מאשר שהתוכניות נמצאות על שולחנו של מהנדס העיר. בדו"ח שלו נכתב: "בבדיקה שערכתי בוועדה המקומית לתכנון ולבניה חדרה "עולה כי תב"ע מפורטת לבניה במתחם זה, נמצא על שולחנו של אגף ההנדסה בעיר. "
2 צפייה בגלריה
"מאקרו ישראל נדל"ן"
"מאקרו ישראל נדל"ן"
"מאקרו ישראל נדל"ן"
(צילום: יח"צ)
מה הופך את העסקה למשתלמת ובולטת בתחומה? ובכן... הקרקע נמכרת ב-319,000 ₪ בלבד ועל פי השמאות ולפי התקן, תקנה זכות לדירה בפרויקט. המחיר נובע מהעובדה שאתם רוכשים את הקרקע מלקוחות פרטיים ולא משלמים עמלות לחברה.
חדרה נחשבת כהזדמנות אדירה, מוכחת והיא נמצאת בתנופה בשנים האחרונות במפת הנדל"ן הישראלית. העיר הולכת ומתפתחת לאור פתיחת כביש 9 שמקרב אותה משמעותית למכרז הארץ. גם קו הרכבת המשודרג והפארק המדובר יעשה טוב לעיר.
הקרקע המדוברת הינה מאושרת למגורים ונמצאת בתוכנית העיר 2020 ועליה תקום שכונה עם מאות יחידות דיור ומרכזי קניות.
במיוחד בתקופה כזו בה הממשלה וראשי הערים מנסים לקדם כמה שיותר את הליכי קבלת אישורי הבנייה בכדי להחיות מחדש את שוק הנדל"ן, קרקעות הפכו לנחשקות במיוחד בקרב משקיעים ישראלים. "כשקונים קרקע יש פוטנציאל להרוויח מאות אחוזים כשהקרקע מופשרת, מקבלת היתרי בנייה וכמובן, כאשר הופכת בסופו של דבר לדירה". מסביר גורם בענף.
"על פי השמאות, הקרקע תקנה זכות לדירה בפרוייקט העתידי שצפוי לקבל בקרוב אישורי תחילת עבודה. בסמוך אליה, נמכרות כיום דירות החל מ-1.6 מיליון ₪.
"עד היום, לקוחות רכשו קרקעות מסוג זה ולא מכרו אותן. כעת נפתח חלון הזדמנויות משמעותי כי אנשים רוצים לממש את הקרקעות בגלל זמן הקורונה".
כיצד נרוויח מרכישת הקרקע?
"בענף הקרקעות ישנם יזמי נדל"ן שהתעשרו כתוצאה מכך שרכשו קרקעות במחירים נמוכים עוד לפני שאלה קבלו היתרי בנייה. קרקע שמאושרת למגורים בתוך תוכנית 2020 ואינה זמינה כרגע לבנייה, אך מקנה זכות לדירה בפרוייקט עתידי ולכן ניתן לקנות אותה בזול. בכל שלב בו נרשמת התקדמות: הפשרה, קבלת היתרי בנייה, בנייה ועד לשלב אכלוס הדירות, המחיר של אותן קרקעות מזנק".