מי מאיתנו לא שומע בשבועות האחרונים את המשפט המרגיז: “הקור של המדבר מקפיא את העצמות”? כמה מכם מוצאים את עצמם רועדים מקור, למרות שהמזגן בבית עובד שעות נוספות ועוד רגע צועק ‘הצילו’?
אין ספק שלצד הימים החמימים והשמש השקרנית, הפתרון לעונת החורף הוא לא דבר של מה בכך. תרשו לנו להמר לרגע: גם עכשיו, בזמן קריאת שורות אלו, אתם עסוקים בניסיון כלשהו לחמם את עצמכם.
לפני שאתם מפליגים בדמיון, כדאי שתדעו שהפתרון לחימום הבית נמצא במרחק כמה דקות נסיעה. במשך שנים ארוכות, חברת ‘אקלים בנגב’ מספקת את התשובה הטובה ביותר לחימום הבית. עם ניסיון של כמעט 60 שנה, החברה הבאר שבעית מביאה לתושבי ישראל את המוצר היעיל ביותר להתמודדות עם הקור – הקמין.
האחים מאור וענבר ברבי גדלו לתוך ‘אקלים בנגב’ מהיום שהם זוכרים את עצמם. את האהבה למקצוע הם ירשו מהאבא חיים ז”ל, דמות אהובה ומוכרת בבירת הנגב.
שני האחים הם ממשיכי הדרך במפעל חייו של האב. ענבר: “גדלנו על ערכים של אמינות, שירות ויושרה, ובסוף היום אני רוצה להרגיש טוב עם עצמי. באנו להתפרנס בכבוד, והמקום הזה הוא בית בשבילי. הוא הקשר שיש לי עם אבא”.
בענף הקמינים מוצעים כיום מגוון רחב של פתרונות שונים ומגוונים, והמוצר המחמם הוא כבר מזמן לא מנת חלקם של עשירים בלבד. אומנם הארובות המסורתיות עדיין כאן, אך לצד גזעי העץ, תנורי הגז והנפט, תוכלו למצוא גם קמינים חשמליים מרהיבים.
בנוסף לפתרונות הביתיים שמציעים אקלים בנגב, החברה מתמחה במערכות מיזוג וצינון אויר ונותנת מענה לבתי עסק, מפעלים, מוסדות ומשרד הבטחון
1 צפייה בגלריה
אקלים בנגב
אקלים בנגב
אקלים בנגב
(צילום: פרטי)
מה חשוב לדעת כשמגיעים לרכוש קמין?
“ישנם כמה נתונים שיעזרו לנו להתאים לכם את הקמין המושלם עבורכם”, מסבירה ענבר. “נתחיל מהדבר הבסיסי והוא הבית: מדובר על דירת גן? פנטהאוז? דירה בבניין? חשוב להגיע גם עם נתונים על גודל החלל שאותו אתם מייעדים לקמין. קמין אחד יכול לחמם חללים גדולים הרבה יותר ממזגן ממוצע.
“לעומת הקמינים המסורתיים של פעם, כיום, קמינים ‘פרי סטנד’ הם מודרניים וייחודיים. הם מגיעים בעיצובים מיוחדים וגדלים שונים, והופכים לחלק בלתי נפרד מהעיצוב של הבית”, אומרת ענבר. “גם אם אתם מתקשים לדמיין, אנחנו נייצר עבורכם הדמיה של הקמין בחלל הבית”.
הניסיון הרב של ‘אקלים בנגב’, לצד הרצון להוביל בתחום, הביאו את הקמין החשמלי, הטרנדי, כבר לפני יותר מ-15 שנה לישראל. “הקמינים החשמליים פשוט מרהיבים ביופיים”, אומרת ברבי בהתלהבות. “הם מייצר אווירה מיוחדת, תאורה מרשימה ומראה משגע לבית, לאורך כל ימות השנה. מי לא מפנטז על ישיבה מול קמין ביום חורף קר?”, היא שואלת בחיוך.
כיצד אתם מתאימים את הקמין לבית?
“יש סגנונות מודרניים, כפריים, משולבים ועוד. קמינים חשמליים יכולים בקלות להשתלב כחלק מהקיר עצמו, עם קווים ישרים ועיצוב נקי”, עונה ענבר. “גם הצורות, גם הצבעים וגם ההתאמה לבית זה משהו שעושים די בקלות, בעזרת אנשי מקצוע מובחרים”.
אז למה לא מזגן בעצם?
“השוני העיקרי בין הקמין למזגן נובע בעיקר מדרך החימום של שני המוצרים. מזגן ‘יורק’ את החום”, אומר מאור, “והחימום של הקמין לא דומה לשום אמצעי חימום אחר. “הקמין מחמם את האוויר, לעומת מזגן שגורם לתחושת יובש. בנוסף, הקמין שומר על חום הבית בגובה נמוך, בגלל הגובה שבו הוא נמצא. חום של מזגן, שמגיע מלמעלה נשאר ברובו בחלקו העליון, בגלל הפיזיקה של האוויר החם שנוטה לעלות”.
ההסבר של מאור הופך להיות הגיוני כשמסתכלים על הבניה המודרנית כיום. בשנים האחרונות שיטת הבנייה מאופיינת בבתים גבוהים וחלונות גדולים. המטרה העיקרית היא להכניס הרבה אור לבית, לצד תחושת קרירות נעימה.
החיסרון, לדבריה של ענבר, בא לידי ביטוי דווקא בימי החורף. “החימום של הקמין מייצר מעין ‘קונטרה’ לקור”, היא מסבירה. “בגלל שהחום של הקמין ‘עומד’ במשך זמן ארוך יותר, הבית נשמר חם יותר לאורך זמן. כמובן שהדברים תלויים בגודל ומבנה החלל, וגם במיקום הגיאוגרפי בארץ”.
כאמור, הניסיון שצבר מאור, כמי שגדל לתחום, מקבל ערך מוסף כשהוא מסביר על העבודה השוטפת שלו. “אני יוצא גם להתקנות בבית הלקוח במקביל לעבודה באולם התצוגה”, הוא מסביר. “אדם שנכנס לכאן מקבל מעטפת מלאה: מהייעוץ הראשוני ותהליך ההתאמה, דרך ההתקנה ועד לרגע שהקמין נדלק בבית ומחמם את החלל”.
“כשאנחנו עובדים מול הלקוח, אנחנו עובדים בשיתוף פעולה מלא מול אנשי מקצוע נוספים”, אומרת ענבר. “בין אם מדובר על האנשים שלנו ובין אם מדובר על אנשי המקצוע של הלקוח, הדבר החשוב ביותר הוא להתקין את הקמין בצורה מקצועית, תקנית והבטוחה ביותר.
כיום, ניתן למצוא את המוצרים של ‘אקלים בנגב’ בכל רחבי ישראל תחת חברת GAZCO ISRAEL. “אחרי שהצלחנו להביא את הבשורה של הקמינים לנגב, הרצון שלנו הוא להגיע לכל בית ומשפחה בישראל שיוכלו ליהנות מהמוצרים שאנחנו מאמינים בהם”, אומרת ענבר. “היום כבר לא צריך להיות עשיר בשביל להרגיש עשיר. עכשיו אפשר לקבל את החורף בחום”.
טלפון: 08-6271587
רח’ דרך חברון 111, באר שבע