לא כל יום פורים. תחרות תחפושות שהתקיימה ביום חמישי שעבר בבית הספר תיכון מקיף ז' בשכונת רמות בבאר־שבע, הפכה לאירוע אלים ולקטטה בה היו מעורבים מספר תלמידים.
מקיף ז' בשכונת רמות בבאר שבעמקיף ז' בשכונת רמות בבאר שבע
מקיף ז' בשכונת רמות בבאר שבע
(צילום: הרצל יוסף)
הקטטה התפתחה לאחר שבמהלך התחרות השליך תלמיד מכיתה י"א ביצה על תלמיד מכיתה י"ב ובתוך דקות הפך מקום קיומה של תחרות התחפושות לזירת התגוששות בין התלמידים משתי השכבות. על פי הידוע, באירוע היו מעורבים תשעה תלמידים, חמישה מהם מכיתה י"ב וארבעה מכיתה י"א. עם זאת, שלא לציטוט, טוענים תלמידים בבית הספר כי בקטטה שהתפתחה היו מעורבים מספר גדול בהרבה של תלמידים.
אותם תלמידים טענו כי מורים שניסו להפקיד בין הצדדים, אף ספגו מהלומות בעצמם. לטענת אחד התלמידים, עוד לפני התקרית היה קיים מתח בין שתי שכבות הגיל בבית הספר.
למקום הוזמנה המשטרה וחוקר מיחידת הנוער של משטרת באר־שבע תיחקר את התלמידים באשר לנסיבות האירוע, אך בשלב זה לא נפתחו תיקים כנגד המעורבים בקטטה.
בעקבות אירוע הקטטה החליטה הנהלת בית הספר להשעות את התלמידים המעורבים בקטטה מאירועי חג הפורים שהתקיימו בתחילת השבוע בבית הספר. יצוין כי לגבי תלמידי כיתה י"ב שהושעו מדובר היה בחגיגת פורים האחרונה טרם סיום לימודיהם בבית הספר. בעקבות החלטת הנהלת בית הספר על השעיית המעורבים בקטטה, החרימו כל תלמידי שכבת י"ב את חגיגות הפורים בבית הספר לאות הזדהות עם חבריהם לשכבה. לעומתם, השתתפו תלמידי שכבה י"א בחגיגות, למעט, כאמור, כל אותם תלמידים שהיו מעורבים בקטטה והושעו על פי החלטת הנהלת בית הספר.
ממשרד החינוך במחוז הדרום נמסר בתגובה: "משרד החינוך רואה את האירוע בחומרה. בית הספר השקיע משאבים רבים בהפקת אירוע פורים לרווחת התלמידים, ואנו מצרים על בחירתם של קומץ מהם לנקוט באלימות כלפי חבריהם. יצוין כי התלמידים המעורבים הושעו מאירועי פורים, וכי הנושא טופל בשיתוף משטרת ישראל".