תושב אחד מישובי הפזורה הבדואית (28) הואשם בתקיפת חייל, איומים ונהיגה בזמן פסילה. מכתב אישום שהוגש נגדו השבוע על ידי יחידת תביעות נגב של המשטרה עולה כי האירוע המדובר התרחש בשעת ערב מוקדמת לפני כעשרה ימים, כאשר חיילי צה"ל היו בפעילות מבצעית באזור יתיר.
1 צפייה בגלריה
חייל צה"ל
חייל צה"ל
תקף חייל צה"ל
(צילום המחשה: shuttersock)
החיילים ביצעו מרדף אחר רכב טויוטה, והנאשם שנהג ברכב סקודה, חסם את ציר הנסיעה של החיילים, ומנע הם ולהמשיך. החיילים ניגשו אל הנהג, וביקשו ממנו לפנות את הדרך, אך על פי הנטען בכתב האישום, הוא אמר להם: "אין לכם איך לתפוס אותו", ולאחר מכן תקף את אחד החיילים והלם בו במכת אגרוף בחזהו.
קראו גם:
אז עצרו החיילים את הנהג החשוד, וזה איים על אחד מהם בפגיעה בו והטיח לעברו: "אני אגיע אליך עד הבית" (הטעות במקור, ע.ב.מ). למקום האירוע הוזעקו שוטרים מתחנת העיירות ואלה עצרו את הנהג החשוד לחקירה.
"מדובר באירוע חמור", ציין פקד אלכס זיטניצקי, ראש משרד חקירות בתחנת העיירות. "באירוע הותקף חייל שהינו עבד ציבור שממלא את חובתו ותפקידו המוטלים עליו על פי דין ולמען ביטחון כלל תושבי האזור והנגב. פעלנו לחקר האמת תוך מיצוי הדין כנגד החשוד".
עו"ד מפקח אריאל סטרול מיחידת תביעות נגב: "בעבירה זו של אלימות ואיומים כלפי חיילים, יש ללמוד על מסוכנות גבוהה מצידו של הנאשם, אשר ככל הנראה מורא החוק אינו נר לרגליו. המסוכנות הנשקפת ממעשיו של הנאשם משקפת חריגה קיצונית מהתנהגות נורמטיבית בהיות המעשים מופנים כלפי חיילים הממלאים את תפקידם בשמירת הביטחון והסדר. הנכונות לפגוע בחיילים מבטאת יחס של בוטות ומעמידה בספק את האמון שניתן לרכוש לנאשם. הפגיעה בחיילים מהווה פגיעה בכלי ההגנה של החברה ומגלמת סיכון לביטחונו של הציבור".
בתום חקירת החשוד הגישה יחידת התביעות המשטרתית של מרחב הנגב כתב אישום נגדו, בצירוף בקשה מבית המשפט להורות על מעצרו עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.
לעדכונים - חדשות באר שבע