1 צפייה בגלריה
צילום: יעקב לוי
צילום: יעקב לוי
צילום: יעקב לוי
לאחר שישבו למעלה משבוע בבית, וההורים אף יצאו להפגנה המונית, הודיעה אמש (ראשון) מועצת אל קסום כי הושגו הבנות עם משרד החינוך: 18 אלף תלמידים מהמגזר הבדואי פותחים היום את שנת הלימודים.
סוכם כי המועצה תקבל מיידית תקציב חלקי, ותסייע למשרד החינוך במתן שירותי חינוך לילדים בחודש הקרוב. במהלך 30 הימים הקרובים תגבש המועצה יחד עם משרד החינוך הסכם ארוך טווח שייתן מענה לדרישות המועצה על מנת שזו תוכל להעניק לילדים שירותי חינוך מיטביים.
כזכור, אלפי התלמידים מהכפרים הבלתי מוכרים, לא פתחו את שנת הלימודים בשל אי פתרונות למצוקותיהם. בשבוע שעבר קיימו נציגי ציבור, הורים והתלמידים הפגנה מול משרד החינוך בקריית הממשלה בבאר-שבע, ומחו נגד מה שכינו "אי שוויון" בין התלמידים הבדואים למגזרים אחרים.
"לא נוותר על זכויות של ילדינו" אמר ראש המועצה האזורית אל קסום, סלאמה אל אטרש. המפגינים דרשו הסעות לתלמידים שנאלצים ללכת ברגל מרחק של קילומטרים לבתי הספר תוך שהם מסתכנים במעבר כבישים מסוכנים וללא מעברי חצייה. כן דרשו תקציבים לאבטחה, אחזקת מבנים ועוד.
בשלב זה הושגו הבנות לחזרה של התלמידים לבית הספר, וכפי שאומר סלאמה אל אטרש:"אני מצפה שמשרד החינוך ייתן מענה אמיתי, הסכם ארוך טווח שכולל מענה לצרכים הקיימים בשטח ולא יסכם את העניין בפלסטר רגעי לחודש הקרוב. אנו נעשה כל שביכולתנו על מנת שהילדים שלנו יקבלו את שירותי החינוך הראויים להם, כמו כל ילדי ישראל".