תאונת אוטובוס ליד שומריה. צילום: הרצל יוסףתאונת אוטובוס ליד שומריה. צילום: הרצל יוסף
תאונת אוטובוס ליד שומריה. צילום: הרצל יוסף
(תאונת אוטובוס ליד שומריה. צילום: הרצל יוסף)
צה"ל התיר לפרסום את שמו של ההרוג אתמול (חמישי) בתאונת האוטובוס ליד בסיס צנחנים, סמוך לקיבוץ שומריה. רון אליהו עובד ז"ל, בן 18, מקיבוץ פלמחים. הלווייתו תתקיים היום בבית העלמין של הקיבוץ.
רון אליהו עובד ז"ל נהרג כתוצאה מהתדרדרות אוטובוס אזרחי לעבר קבוצת מועמדים לגיוס שהיו במהלך גיבוש ליחידה קרבית בסמוך לבסיס צנחנים. באירוע נפצעו חמישה נערים נוספים בדרגות פציעה שונות.
המשטרה הצבאית ומשטרת ישראל פתחו בחקירה משותפת של נסיבות האירוע. מחקירה ראשונית של המשטרה עולה כי סמוך לשעה 19:00 בערב אוטובוס שחנה ליד למתחם האוהלים שבו היו הנערים התדרדר על אחד האוהלים. הנהג היה מחוץ לאוטובוס והפצועים היו בתוך אוהל, כשלפתע החל האוטובוס להידרדר לעברם. ככל הנראה חבריהם צעקו לעברם, אך לא כולם הספיקו לברוח.
פראמדיק מד"א יונתן פופקין סיפר: "ראינו אוטובוס ובסמוך שכבו מספר צעירים, אחד מהן היה מחוסר הכרה וסבל מפגיעה רב מערכתית. חמישה פצועים נוספים היו בהכרה מלאה וסבלו מחבלות בגפיים, בבטן ובראש".
"הם סיפרו שנפגעו מאוטובוס שהתדרדר ונטה על צידו. הענקנו להם טיפול רפואי ראשוני במקום,. שניים מהם העלנו למסוק מד"א שנחת בסמוך ופינינו אותם לבית החולים סורוקה והשאר פונו באמבולנסים שלנו. מצבו של אחד הפצועים היה אנוש ושאר הפצועים במצב בינוני וקל".
כאמור, הלוויתו של רון אליהו עובד ז"ל תערך היום בשעה 12:30 בבית העלמין בפלמחים. המשפחה ביקשה להימנע מסיקור תקשורתי של הלוויה. עוד נודע כי משפחתו הסכימה לתרום את קרניות עיניו. "צה"ל משתתף בצער המשפחה וימשיך ללוותה ואת משפחות הפצועים", נאמר בהודעה.