עדכון 09:00 - ההסתדרות התערבה במשבר בין הנהלת רכבת ישראל והעובדים והודיעה כי "בחצי השעה הקרובה הנהלת רכבת ישראל תחל להשיב את כל תנועת הרכבות ברחבי הארץ לסדרה".
יו״ר ההסתדרות ארנון בר דוד הורה הבוקר לוועד העובדים לאתר באופן מיידי עובדים שיגיעו למלא את תפקידם. בהסתדרות קראו להנהלת הרכבת "לבטל את שביתת המגן ולפעול ביחד לבניית מערכת יחסי עבודה תקינים". כמו כן, יו״ר איגוד עובדי התחבורה אבי אדרי, נמצא בקשר רציף עם ועד העובדים והנהלת הרכבת.
נתקעתם ברכבת או בתחנות? ספרו לנו בדוא"ל mynetbeersheva@gmail.com, בפייסבוק של מיינט באר שבע או תייגו אותנו באינסטגרם #מיינטבארשבע.
חיילים נדחסים בתור לאוטובוס בבאר שבע. צילום: הרצל יוסףחיילים נדחסים בתור לאוטובוס בבאר שבע. צילום: הרצל יוסף
חיילים נדחסים בתור לאוטובוס בבאר שבע. צילום: הרצל יוסף
(חיילים נדחסים בתור לאוטובוס בבאר שבע. צילום: הרצל יוסף)
בהנהלת רכבת ישראל הודיעו הבוקר על עצירת תנועת הרכבות עד הודעה חדשה בשל "הסלמה חמורה במאבק בין עובדי הרכבת וההנהלה". על פי הודעת ההנהלה שמונה פקדים (מנהלי תנועה בפיקוד הרכבות הארצי) דיווחו במקביל על מחלה, "נסיקה של מאות אחוזים במספר הודעות המחלה ביחס לימים כתיקונם".
"בשל כך, ומסיבות בטיחותיות אשר אינן מאפשרות הפעלת תנועת הרכבות עם פחות מארבעה פקדים במשמרת, נאלצת הנהלת הרכבת לעצור את תנועת הרכבות ברחבי הארץ, בהתאם לנהלי הבטיחות, עד לעצירה מוחלטת בשעה 8:00 זאת עד להודעה חדשה", כך נמסר מההנהלה. מדובר על פגיעה קשה בציבור הנוסעים בימי שישי, לצד החיילים הרבים אשר עושים שימוש ברכבות.
בהנהלה התנצלו בפני הנוסעים: "אנו פועלים בכל דרך להחזיר את תנועת הרכבות לסדרה. בהנחיית משרד התחבורה יתוגברו שירותי התחבורה הציבורית. למידע מומלץ לפנות למוקד 8787* או למוקדי חברות האוטובוסים".
חיילים נדחסים בתור לאוטובוס בבאר שבע. צילום: הרצל יוסףחיילים נדחסים בתור לאוטובוס בבאר שבע. צילום: הרצל יוסף
חיילים נדחסים בתור לאוטובוס בבאר שבע. צילום: הרצל יוסף
(חיילים נדחסים בתור לאוטובוס בבאר שבע. צילום: הרצל יוסף)
מנגד, ועד העובדים בראשות גילה אדרעי, הגיב להשבתה: "לא ניתנה שום הנחיה או הוראה לאף מנהל תנועה להשבית שום פעילות! אין שביתה ואין עיצומים בעבודת הפקדים. הנהלת הרכבת החליטה לפגוע ברכבת ובנוסעים כדי לייצר משבר מבויים ופיקטיבי. ועד העובדים וגילה אדרעי קראו על ההחלטה חסרת האחריות והמיותרת של הנהלת הרכבת לעצור את תנועת הרכבות מהתקשורת".
אשר לטענות הנהלת הרכבת על העובדים החולים, הסבירו בוועד: "המדובר בעובדים שחולים כבר כמה ימים. הוועד פועל על מנת לסייע למצוא עובדים שיחליפו את מנהל המשמרת החולה. במקום להפיץ דברי שקר בתקשורת על ההנהלה לדבר עם עובדיה. המדובר במהומה רבה על לא מהומה ובהנהלה שלא בוחלת בכלום כדי לפגוע בעובדיה ולעשות כל מאמץ, לרבות הפצת נתוני שקר והכפשות שווא, כדי לנסות להשניא את עובדיה שלה על הציבור".