עיריית באר שבע לא אישרה תמיכה כספית בשנת 2010 לעמותת 'חוסן' שעוסקת בספורט לנכים. הסיבה: העמותה צברה כספי תמיכה ולא השתמשה בהם. בעמותה הופתעו מהחלטת העיריה, והסבירו כי הכסף שנשאר מיועד לבניית אולם ספורט.
על פי דו"ח של העיריה, העמותה קיבלה בשנים 2009-2007 כספי תמיכות בהיקף כולל של כ־522 אלף שקל, ואילו בסוף 2009 התברר כי העודפים שנצברו הסתכמו בכ־496 אלף. "הדבר מצביע על כך שהעמותה קיבלה תמיכה ולא השתמשה בכספים שקיבלה כל שנה לשימוש לפעילות שלשמה ניתנה באותה השנה", מצוין בדו"ח.
יו"ר העמותה הגיב לממצא זה במכתב ששלח בחודש נובמבר בו ציין בין השאר כי "העודפים הכספיים מטעים מבחינה אופטית. הכספים מיועדים להוצאות עתידיות של העמותה. כפי שהבהרתי, יש צורך תמידי ברכישת כסאות גלגלים שמחזיקים מעמד לשלוש שנים". נציגי העמותה המציאו לעיריה מסמכים שמעידים על רכישת הכיסאות.
נציגי העמותה גם הסבירו שנעשה שימוש בכל כספי התמיכה למטרות להן ניתנו, כמו קידום ענפי ספורט כגון כדורסל נשים, קטרגל חרשים וספורט על כסאות גלגלים.
בדו"ח נטען כי העמותה העבירה כספים לעמותת 'מכבי בני הנגב כדורסל נשים'. בעיריה ראו זאת בחומרה: "דבר זה מנוגד למטרה שלשמה ניתנה התמיכה ולהתחייבות עליה חתומה העמותה".
העמותה הגיבה לממצא זה בטענה כי "מכבי בני הנגב כדורסל נשים הוקמה לצורך הפעלת כדורסל נשים... העברת הכספים לעמותה הינה להפעלת כדורסל הנשים מהכספים שהתקבלו למטרה זו".
מנכ"ל חברת 'כיוונים', נסים סספורטס, ציין בדיוני ועדת התמיכות כי הפעילות של העמותה "מצוינת ומבורכת, והעמותה הגיעה להישגים משמעותיים", אך לא התייחס להיבט הכספי שמתואר בדו"ח. בסופו של דבר הוחלט בעיריה כי "כספי התמיכה לא שימשו למטרה לשמה ניתנו. בנסיבות אלה יש לבטל את התמיכה לשנת 2010".
ההחלטה עוררה זעם בקרב חלק מחברי מועצת העיריה, שתהו מדוע הרשות המקומית מענישה את העמותה בגלל עודפי תקציב.
חבר מועצת העיריה ויו"ר הארגון הארצי של נכי תאונות עבודה, יוסי דדוש, שוחח בנושא עם ראש העיריה רוביק דנילוביץ', וביקש ממנו להמשיך ולתמוך בעמותה.
"לאגודה יש קרוב לשמונה קבוצות ספורט, כולל ילדים נכים שזכו באליפות למדינה", אמר דדוש. "כל כיסא גלגלים עולה למעלה מ־20 אלף שקל וצריך לשמור כסף בשביל רכישת כיסאות. לעמותה אין אולם ספורט, והיא רוצה לבנות אולם. עודפי התקציב מיועדים לבניית אולם ספורט. אני מאמין שראש העיריה יגלה רגישות בעניין".
דדוש סבור שעודף התקציב הוא מצב נזיל. "יכול להיות מצב בו עודפי התקציב ירדו במהירות ב־80 אחוז אם הספורטאים בעמותה יזכו בטורנירים ויצטרכו לממן נסיעות ושהיות בחו"ל", סיכם דדוש.