שוטרי מחלק הנוער במשטרת באר שבע הבחינו בחבורת נערים ששותים אלכוהול להנאתם ברחוב. כשביקשו לברר מהיכן השיגו את השתייה החריפה, חשפו בפניהם הקטינים את הדרך בה השיגו את המשקאות האלכוהוליים.
הנערים סיפרו שכדי לרכוש את האלכוהול הם נכנסו לחנות ובחרו בקבוק. את הבקבוק ואת התשלום הם הניחו על הדלפק, יצאו מהמקום והמתינו בחוץ. המוכר היה אורז את הבקבוק בשקית, ובה בעת הנערים היו מגייסים לקוח בוגר שיעביר את השקית עם הבקבוק לנער שממתין בחוץ.
בעקבות הראיות שאספה המשטרה החליט סגן מפקד התחנה, סנ"צ אבשלום אלמליח לערוך שימוע לבעל העסק, אשר לפני כשלושה חודשים כבר היה מעורב במכירת אלכוהול לקטינים. בשימוע הודיע סנ"צ אלמליח לבעל העסק על סגירת העסק בצו מינהלי לשבעה ימים ועל איסור מכירת אלכוהול במקום למשך 30 יום.
בכך לא תמה הפרשה. בעל העסק פנה לבית משפט השלום בבאר שבע בבקשה לבטל את החלטת המשטרה. השופט גד גדעון החליט להותיר את ההחלטה על סגירת העסק על כנה, אך קיצר את פרק הזמן האסור למכירת אלכוהול ל־14 יום.
"מכירת אלכוהול לקטינים", כתב השופט גדעון בהחלטתו. "מעבר לכך שיש בה נזק לבריאותם הרי שהיא יוצרת סיכונים משניים קשים, כאשר השיכרות עלולה להוביל לעבירות קשות, הן בתחום הרכוש והן באלימות, עד כדי פציעות חמורות ויותר. יש חומרה נוספת במעשי המוכר, בכך שניסה להסוות את מעשה העבירה, לכאורה, בכך שביצע בפועל את מסירת האלכוהול לקטינים באמצעות אדם אחר ובכך הרחיק עצמו מהם, לשיטתו".