גבר דורש להתגרש מאשתו, מפני שהיא מסרבת לקיים עמו יחסי מין בגלל מגפת הקורונה, בשל חששה להידבק בנגיף.
"הבעל איבד סבלנות""הבעל איבד סבלנות"
"הבעל איבד סבלנות"
(צילום המחשה: shutterstock)
בא כוחו של הבעל, עו"ד גיא אופיר, ציין כי בני הזוג נישאו רק לפני כשנה וחצי, וכי הבעל חש דחוי ומושפל לנוכח סירובה המתמשך של האישה, מתחילת משבר הקורונה (לפני כ-5 חודשים) לקיים איתו יחסי אישות למרות שהוא בריא, מקפיד על היגיינה וריחוק חברתי ואף מוכן לעבור בדיקת קורונה.
"משאת נפשו של הבעל היא להקים משפחה, ולא יהיה ביכולתו להגשים זאת לנוכח סירובה של האישה. יתרה מכך, גם ניסיונות הגישור של בני משפחה ומקורבי בני הזוג מושבים ריקם על ידי האישה".
בתקופה שבה מלמדים אותנו ש"אהבה היא ריחוק", עניין יחסי המין בזמן הקורונה הוא לא עניין פשוט, והשאלה האם מותר לקיים יחסי מין בזמן הקורונה היא אחת השאלות הנפוצות במנועי החיפוש וברשתות החברתיות.
לרווקים ורווקות המחליפים בני זוג יש בעיה קשה כעת, אך ביחסי מין בין בעל לאישה, הגרים במשק בית משותף והינם בריאים, הסיכויים להידבקות הם קטנים יותר. בכל מקרה, על פי משרד הבריאות: "כל מגע גופני בין בני אדם ללא חציצה כמו נשיקה, חיבוק, יחסי מין ואף לחיצת יד עלול להיות מדבק".
(עו"ד גיא אופיר | צילום: שרית נס)
לטענת עו"ד אופיר, הבעל ניסה 'להחזיק מעמד' בתקופת הגל הראשון של הקורונה, אך עם תחילתו של הגל השני, פקעה סבלנותו.
"לנוכח הגל השני של הקורונה והתעקשותה של האישה שלא לקיים עם הבעל יחסי אישות עד שלא יימצא חיסון יעיל, ולמרות שהבעל עושה כל שלאל ידו כדי להימנע מגירושין, ואף הציע לאשה לעבור טיפול פסיכולוגי שיסייע לה להתגבר על חששותיה, לא נותרה בידי הבעל ברירה אחרת מלבד הגשת התביעה לגירושים".