שלושה כתבי אישום הוגשו היום (חמישי) לבית המשפט בבאר שבע, נגד שישה תושבי לקיה, בעקבות התפרעויות שהתרחשו במהלך מבצע "שומר החומות". ששת הנאשמים, אדם אלסאנע (19), סלימאן אלצענע (19), אנאס אלצאנע (19) בראא אלסאנע (18) ושני קטינים בני כ-17, מואשמים בביצוע עבירות לפי חוק המאבק בטרור של ידוי או ירי של אבן או חפץ לעבר כלי תחבורה והתפרעות.
1 צפייה בגלריה
ההתפרעויות בשגב שלום
ההתפרעויות בשגב שלום
ההתפרעויות בשגב שלום
(צילום: דוברות המשטרה)
על פי כתבי האישום, שהוגש באמצעות עורכת הדין אלכס דרנבוים, בלילה שבין 10.5.21-11.5.21, הנאשמים, בצוותא יחד עם אחרים, יידו מספר רב של אבנים לעבר כלי רכב שנסעו בכביש 6, עשרות מטרים בודדים מהם, וזאת מתוך מניע אידאולוגי לאומני, ופגעו בחלק מהמקרים בכלי הרכב.
כלי הרכב, לעברם נזרקו האבנים, נמלטו מהמקום, תוך שהם מבצעים פניית פרסה באמצע כביש 6 ונוסעים במהירות מהמקום, נגד כיוון התנועה.
קראו גם:
הנאשמים והאחרים הפסיקו את מעשיהם רק לאחר שהגיעו כוחות משטרה למקום, ואז ההתקהלות של האנשים הרבים שהיו במקום התפזרה, וביניהם גם הנאשמים.
המעשים שבכתב האישום אירעו במסגרת גל של הפרות סדר והתפרעויות אלימות ברחבי הארץ, על רקע לאומני-גזעני, שהתרחשו במוקדים רבים ברחבי המדינה. כל זאת, בעת שמדינת ישראל מנהלת מערכה צבאית המכונה "מבצע שומר החומות" כנגד ארגון ה"חמאס" ברצועת עזה, ובעת שהאוכלוסייה האזרחית במדינת ישראל מצויה תחת מתקפה של מאות רקטות.
מהפרקליטות נמסר: "הפרקליטות רואה בחומרה רבה התנהלות של הפרות סדר ופגיעה באנשי כוחות הביטחון, ותפעל בנחישות ביחס לכל פורעי חוק המבקשים להפר את הסדר הציבורי במדינת ישראל".
התיק נחקר ע"י שירות הביטחון הכללי ומשטרת ישראל. הפרקליטות ביקשה לעצור את הנאשמים עד לתום ההליכים המשפטיים נגדם.
לעדכונים - חדשות באר שבע