גבי פרץ
גיל: 60. עיסוק: מנהל תיקי לקוחות בחברת 'עמידר' בירוחם וחבר מזכירות ועד העובדים. נשוי ליפה, אב למתן, אוהד, ליאב, רועי ותמיר וסבא לנלי. תושב דימונה.
מתי מתחילה השבת שלך?
"במהלך השבוע, הימים שלי מאד גדושים, בין אם בעבודה מאומצת ומספקת למען דיירי הדיור הציבורי ובין אם במסגרות ההתנדבותיות בהן אני פעיל לאחר שעות העבודה. לכן, ההכנות שלי לשבת מתחילות בדרך כלל ביום שישי בבוקר והן כוללות קניות לבית, סדר וארגון וכמובן ניקיון".
גבי פרץ גבי פרץ
גבי פרץ
(צילום: פרטי )
מי מכין ומה מכינים לשולחן השבת?
"אשתי היקרה יפה, שהיא בשלנית פשוט מעולה, מנצחת על מלאכת הבישולים במטבח ביד רמה. התרומה הקבועה שלי לשולחן השבת היא בהכנת סלט המטבוחה, וסיוע מעת לעת בהכנת שאר הסלטים, שהם בעיניי חלק בלתי נפרד משולחן השבת, עריכת השולחן והכנת נרות השבת. התפריט מגוון ומשתנה, אבל תמיד תמצאו בו את תבשיל הדגים החריפים. יפה אשתי מקפידה להכין לכל ילד את המטעמים האהובים עליו ואף עושה התאמות עם מנות צמחוניות בעת הצורך, כך שכולם תמיד מרוצים ושמחים".
מה המאכל המועדף על שולחן השבת?
"המאכל המועדף עליי הוא כמובן תבשיל הדגים. זה עיקר השבת ואחד מהדברים המענגים שבה".
הולכים לבית הכנסת?
"בהחלט. עצם ההליכה לבית הכנסת, התפילות, הניגונים והפיוטים מעצימים את אווירת השבת ומעניקות לי שלווה ונחת רוח".
אתה מצליח לנוח בשבת?
"המנוחה שלי מתבטאת בקריאת עיתון, בילוי בחיק המשפחה והשלמת פערים לאחר שבוע עבודה עמוס בעשייה, וכמובן בילוי עם הנכדה המתוקה שלי נלי, שגורמת לי לאושר ובה אני משקיע, איך אפשר שלא, תשומת לב רבה".
מהו בילוי השבת המועדף מבחינתך?
"קשה לי לבחור אחד. תפילות השבת והקידוש, ארוחת השבת המשותפת, השיחות בסלון עם כל בני המשפחה שמגיעות אחריה, משחקי החברה והטריוויה עם הילדים. אם לומר זאת באופן כללי, הבילוי הטוב ביותר עבורי ומה שגורם לי להנאה רבה זה הביחד המשפחתי".
זיכרון ילדות מיוחד מהשבת?
"ישנם זיכרונות רבים ומיוחדים מהילדות בשבתות, אחד מהם הוא השולחן בשבת בבוקר. בסביבות השעה 10:00 כל המשפחה המורחבת היתה יושבת סביב השולחן לאחר החזרה מבית הכנסת, כמנהגו של אבי ז"ל. גם מי שלא היה רעב היה יושב. התיאבון הגיע אחר כך. המטעמים של אמא ז"ל על השולחן. לאחר הסעודה יושבים יחד בחצר, בשמש החמימה, לשיחות ארוכות באווירה משפחתית חמה ומלכדת, צחוקים והחלפת חוויות. אלה זיכרונות השבת המיוחדים שלי".