"הקורונה קלקלה לנו את הכל", אומר משה שחם הומו מוצהר, באירוע הגאווה שמתקיים בשעות הערב ( א') בבאר-שבע. השנה בשל הקורונה בוטלו מצעדי הגאווה ההמוניים והוחלט על אירועים מצומצמים כמו זה שמתקיים ברחבה סמוך לבית יד לבנים.
(צילום: הרצל יוסף, מיינט באר שבע)
הפעילים וחברי הקהילה הגאה זועקים " אנחנו רוצים זכויות שוות מספיק להילחם בנו, די להתעמרות בקהילה". באירוע נוכחים כמאתיים חברי הקהילה הגאה בבאר-שבע וסביבותיה. מדובר למעשה בהפגנה על זכויותיהם כפי שאמר גיל אליאס יו"ר הבית הגאה בבאר-שבע.
אנדי זיו, עובד סוציאלי למען להט"ב בבאר שבע ופעי בארגון הנוער הגאה ' איגי' אומר:" תקופת הקורונה חידדה לנו את הפער בין איפה שאנשים להט" בים אמורים להיות לבין המצב שלהם בפועל. אנחנו כאן כדי לזעוק זעקה שאומרת שהלהטומובופיה רוצחת. אנשים מתים בגלל בורות ושנאה הם לא מתים בגלל אהבה".
(צילום: הרצל יוסף)
המשתתפים קראו קריאות לשיוויון וצדק חברתי, ושלחו מסר כי הם לא יתפשרו. לראשונה יתקיים אירוע גאווה באופקים ושוקדים על זה במשך כשנה. אופיר ינובסקי, הומו מוצהר, ממקימי האירוע שיתקיים ביום חמישי :"הכל החל בפוסט שולי בפייסבוק של העיר אופקים, מכאן זה התגלגל וקיבל תאוצה, ובסופו של דבר יוצא לפועל, וזה בהחלט היסטוריה באופקים והגיע הזמן".