אתמול (שלישי) נפתחו ברחבי הארץ החנויות במרכזי המסחר הפתוחים, זאת לאחר החלטת קבינט הקורונה. במתחם הקניות "ביג" בבאר שבע, החלה מיד הסתערות. נדמה היה שכל תושבי באר שבע והסביבה רק המתינו להזנקה. איך זה נראה בשטח? מדאיג.
מתחם הביג בבאר שבע. עמוסמתחם הביג בבאר שבע. עמוס
מתחם הביג בבאר שבע. עמוס
(צילום: הרצל יוסף)
קראו גם:
המונים צבאו על דלתות חנויות ההלבשה וההנעלה, והמתינו דקות ארוכות בתור. במספר מקומות לא שמרו על ריחוק ואפילו מצאנו אנשים שאינם עוטים מסכות.
על העומס במקום העיד החניון שהיה עמוס בכלי רכב, וכמעט שלא ניתן היה למצוא מקום חנייה פנוי.
מתחם הביג בבאר שבע. עמוסמתחם הביג בבאר שבע. עמוס
מתחם הביג בבאר שבע. תור עד למדרכה
(צילום: הרצל יוסף)
בשל ההנחייה על מספר לקוחות מצומצם בכל רגע נתון בכל חנות, התארכו התורים שהשתרכו עד המדרכות, ואיתם גם הוויכוחים בין הלקוחות הממתינים.
"אני נמצאת כאן כבר שעה והתור לא זז", סיפרה נועה תלמידת כיתה י"ב. נועה וחברותיה עמדו מחוץ לחנות לבגדי מותגים, והשתוקקו כבר להגיע לשופינג.
"תבין", אמרה נועה, בעודה מוקפת באנשים חסרי סבלנות, "אני ממעטת לצאת מהבית בגלל הקורונה, וזו הזדמנות שלי ולחברותי לצאת קצת, חוץ מזה אני אוהבת לקנות בגדים, התלבטתי עם להמתין למבצעי 'בלאק פריידי' או לקנות עכשיו, נראה מה נחליט".
מתחם הביג בבאר שבע. עמוסמתחם הביג בבאר שבע. עמוס
מתחם הביג בבאר שבע. המתנה ארוכה מחוץ לחנות
(צילום: הרצל יוסף)
למרות הרצון וההקפדה על הנהלים, נראה שלא כל הלקוחות שיתפו פעולה. מצאנו בחלק מהתורים אנשים ללא מסכה על פניהם, וגם ההקפדה על מרחקים לא נשמרה בקפידה.
בין הממתינים ליד אחת החנויות, המתינה רותי אזולאי, תושבת העיר, ולפניה כעשרה אנשים נוספים.
מה דעתך על מה שקורה כאן?
"זה פשוט טירוף. מצד אחד צריך להבין את האנשים, הם נמצאים בלחץ וזה טבעי, מצד שני אני חוששת מאוד שזה יגרום חלילה לסגר נוסף".
לעדכונים - חדשות באר שבע