נעצרו ארבעה חשודים בהתפרצות לבסיס צבאי במטרה לגנוב כלי נשק. היום (שלישי) צפויה הפרקליטות להגיד נגד כתבי אישום.
השיג מידע מודיעיני והעביר לשותפיוהשיג מידע מודיעיני והעביר לשותפיו
השיג מידע מודיעיני והעביר לשותפיו
(צילום אילוסטרציה: shutterstock)
המקרה אירע לפני כחודש וחצי. בתאריך 13.4 התקבל במשטרת ישראל דיווח על פריצה דרך הגדר לבסיס הצבאי משמר הנגב ועימות עם חייל שהיה בשמירה, תוך נסיון חטיפת נשקו האישי. שוטרים הגיעו למקום ומתחקור ראשוני עלה כי החשוד.
בעקבות האירוע נפתחה חקירה משותפת למחלק פח"ע ביחידה המרכזית (ימ"ר) נגב, השב"כ והיחידה המרכזית (ימ"ר) במרחב מצ"ח דרום אשר לוותה בידי פרקליטות מחוז דרום (פלילי). במהלך החקירה נעצרו חייל סדיר תושב רהט בן 19 וקרוב משפחתו תושב רהט בן 38. על פי החשד השניים חברו יחדיו לשני תושבי הכפר אידנה שבאיו"ש וגם אלו נעצרו.
עם התקדמות החקירה עלה בידי החוקרים כי לצורך גניבת הנשק, החל החייל לצלם ולאסוף מודיעין בתוך הבסיס תוך שהוא מעביר את המידע והתמונות לבן משפחתו. וזה על פי החשד העבירם לידיעת שותפיו לתכנון, תושבי אידנה.
על פי החשד, ביום האירוע, הבריח בן ה-38 את שותפיו מהכפר אידנה והכניסם לארץ ללא אישורי שהייה. אז הוביל אותם לעבר הבסיס הצבאי תוך שהחייל נשאר בתצפית רחוקה על מנת להתריע באם תגיע משטרה לאזור. כשהתמקם החייל בתצפיתו, הוביל בן משפחתו את שותפיו לגדר הבסיס והתמקם מחוצה לו ברכב מילוט. תושבי הכפר אידנה חצו את גדר הבסיס בדרכם לנשקיית הבסיס, אך איתרע מזלם ונתקלו בחיילים שומרים וברחו מהמקום לאחר עימות.
עם תם מלאכת החקירה, הועבר חומר החקירה לעיון פרקליטות מחוז דרום (פלילי) והיום, כאמור, צפויים כנגדם כתבי אישום בגין המיוחס להם.
מהמשטרה נמסר: "עם היוודע דבר האירוע החמור פעלה משטרת ישראל, יחד עם גורמי הבטחון הנוספים, במטרה להגיע למתכננים ולמבצעים והכל למען שלום ובטחון הציבור".