פרסום ראשון: בעקבות משבר הקורונה, מסעדת "באר-שובע" שמספקת ארוחות חמות למאות נזקקים סגרה את שעריה.
באר-שובעבאר-שובע
באר-שובע
(צילום: פרטי)
המסעדה הממוקמת ברחוב קק"ל בעיר העתיקה בבאר-שבע, משמשת כמוקד עיקרי לדאגה למיעוטי יכולת כאשר 85 אחוזים מהם הינם קשישים ובסיכון גבוה. ההחלטה על סגירת המסעדה היא מחשש לבריאותם של הסועדים בעקבות הנחיות משרד הבריאות המגבילים את מספר האנשים במקום סגור.
העמותה המפעילה את המסעדה הודיעה כי היא תספק מזון דרך שליחויות. מנכ"ל העמותה ארז נגאוקר, אמר למיינט באר-שבע: "עברנו לחלוקה לבתים לסועדים שלנו, מדובר ב 240 סועדים שיקבלו את אותם מנות שקיבלו במסעדה למרות שירדנו דרסטית בתרומות בגלל קשיים של בעלי עסקים שהיום הם סגורים".
נגוקאר מצפה שהמדינה תכניס את היד לכיס ותסייע לא רק בדיבורים:"המדינה צריכה להתערב ולא רק להגדיר אותי כארגון חיוני אלא לסייע בתקציבים".
עמותת "באר-שובע" שמחזיקה את המסעדה ומפעל חלוקת מצרכים, הוקמה בשנת 1999 על ידי קבוצת תושבי באר-שבע שהחליטו לפעול לאחר שהיו עדים למראות קשים של תושבי העיר המחטטים בפחי האשפה כדי למצוא אוכל.
כיום מספקת העמותה 87,240 ארוחות בשנה במסעדה הקהילתית ותכנית אריזות המזון מספקת 2440 מוצרי מזון בסיסיים למשפחות הנאבקות בחוסר ביטחון תזונתי. אנשי העמותה מקווים לימים טובים יותר, ומיד עם חלוף משבר הקורונה יפתחו את המסעדה מחדש.

פרסום ראשוני: 12:24 , 26.03.20