היא ממוקדת מטרה, שיחה אתה מתנהלת בקוהרנטיות ואינטואיציה מדהימה, ולמרות שעברה משברים לא פשוטים במהלך חייה עו”ד מורני שיטרית לא ויתרה על השכלה ענפה וקריירה משמעותית. הכירו את עו”ד מורני שיטרית, שמסבירה שעוצמה נשית באה לביטוי קודם כל במשפחה תומכת ואוהבת, ובעיקר במוטו שהציבה לעצמה עוד מקטנות: “ידע הוא כוח”.
2 צפייה בגלריה
מורני שטרית
מורני שטרית
מורני שיטרית
(צילום: ענת קזולה// סטיילינג: לורה פלדמן // בגדים: בוטיק מירי'ס, בוטיק מיכל זכאי)
עו”ד שיטרית בת ה-36 היא מומחית בדיני מקרקעין ודיני חברות, בוגרת תואר ראשון (LLB) במשפטים, משמשת כחברה בוועדת חברות במחוז דרום, בעלת הסמכה כמגשרת מוסמכת וכן בהכשרה נוספת בעריכת ייפוי כוח מתמשך מטעם לשכת עורכי דין בישראל. ואם כל זה לא מספיק אז במהלך הקריירה המשפטית שלה היא משמשת כיועצת משפטית של חברות גדולות, במשרד בוטיק שפתחה, בניצוחה ועיצובה של לימור שיטרית אזולאי מזכ"לית אגודת מעצבי פנים האקדמיים בישראל דווקא בתקופת הקורונה, היא עושה חיל והאופק ורוד מתמיד.
"בתום קריירה ענפה ומוערכת של עשור בעסק המשפחתי 'חזית ניהול' - חברה לאחזקת מבנים משותפים בה שימשתי כסמנכל"ית כספים", מספרת עו"ד שיטרית, "החלטתי לשנות כיוון וללמוד משפטים. האמת, בעלי כפיר הוא זה שעודד ותמך בי, הוא ראה בי את הפוטנציאל והחליט שאני חייבת לממש אותו. באותה עת דחיתי את הלימודים לזמן שיתאים יותר, אבל בעלי הכיר אותי וידע שאם אני מתחילה משהו אני חייבת לסיים אותו, ולכן רשם אותי בהפתעה ללימודים, ואני חושבת שזו הייתה אחת ההפתעות הכי נעימות שעשו לי בחיי".
"התחתנתי יחסית מוקדם, בגיל 20 וקצת, לכפיר שיטרית (39) איש עסקים מצליח וכיום אני אמא לארבעה: יהונתן {14} שירלי ניצה {12}, יפתח {8} ותמר בת השנתיים. כיום, אני מתגוררת במושב במועצה אזורית חוף אשקלון ניר ישראל. נולדתי וגדלתי באשקלון בבית עם הורים שבסופו של דבר חיכו שאגיע לגיל בגרות והתגרשו. הגירושים חיזקו וחישלו אותי והפכו אותי למה שאני היום, אשת עשייה, חזקה עקשנית ולא מתפשרת שמגשימה כל יעד ומטרה".
כיצד זה בא לידי ביטוי?
"גירושים של הורים בבית עם ילדים הוא לא פשוט לאף אחד, מה עוד שלא רק ההורים התגרשו אלא למעשה המשפחה התפזרה. זה יותר חוסר ודאות בגיל מוקדם יחסית ומטלטל את עלומך החיצוני והפנימי. זו גם הסיבה שעבורי המשפחה היא ערך עליון, כל השאר אני תמיד אומרת זה תיאטרון, לדעתי, המשפחה כשהיא אוהבת ותומכת היא מנוע הצמיחה של כל אישה".
אבל הפכת לא רק לאישה עובדת אלא פיתחת קריירה מרשימה?
"משתדלת להיות טוטאלית בכל מה שאני עושה, ואם החלטתי ללכת על משהו, במקרה זה קריירה, אני אעשה את המקסימום כדי למקסם את זה. בעיניי, עבודה זה בריאות. אני רואה בעבודתי שליחות והתוצרים ממנה מבורכים עד כפורצי דרך של ממש. עבורי הצלחה זו היכולת לשלב בין מספר דברים ולעמוד ביעדים שהצבתי לעצמי, בין אם זה במשפחה בין אם זה בקריירה.
2 צפייה בגלריה
מורני שטרית
מורני שטרית
מורני שיטרית
(צילום: ענת קזולה// סטיילינג: לורה פלדמן // בגדים: בוטיק מירי'ס, בוטיק מיכל זכאי)
"הדוגמה הבולטת ביותר היא העובדה שדווקא בתקופת חוסר הוודאות של הקורונה החלטתי לצאת לדרך עצמאית ולפתוח משרד בוטיק לעורכי דין באשקלון עיר הולדתי. זהו אתגר לא פשוט אשר עוסק בכל רבדי תחומי המשפט גם בפן האזרחי וגם בפן הפלילי ואני עומדת בו ויודעת שאמשיך לצמוח ולהתפתח, כי מה שעשיתי עד כה, בקריירה המשפטית, רבים מאוד לא הצליחו עדיין להשיג".
איזה שירותים נותן המשרד?
"המשרד עוסק במגוון רחב של שירותים משפטיים ומונה כיום שישה עורכי דין. המשרד מייצג ומלווה לקוחות פרטיים וחברות בארץ בתחומי המשפט המסחרי, האזרחי על כל רבדיו וכן גם במשפט הפלילי. לצוות המשרד מומחיות רחבה וראייה מקיפה בתחומי, נזיקין, פלילי, תעבורה, מקרקעין, צוואות וירושות, דיני עבודה, דיני חברות, דיני בתים משותפים, ניהול הליכי בוררות וגישור, הוצאה לפועל, דיני משפחה, דיני לשון הרע וכן הגשת תביעות ייצוגיות. השירות המשפטי שניתן על-ידי עורכי הדין במשרדנו היינו מקצועי, תוך מתן יחס אישי ומענה מידי לפניות ולצורכי הלקוח".
אבל מה היתרון שלכם לעומת משרדים אחרים?
"ללא ספק היתרון הבולט הינו ייצוג אישי, מקצועי ועתיר ניסיון ומוניטין. האג'נדה שלנו הינה טיפול אישי בלקוחות והכי חשוב זמינות אדם שנמצא בסיטואציה משפטית מלחיצה וזקוק למענה מיידי. הקשר האישי עם הלקוח והזמינות הם תמיד בעדיפות ראשונה. הצוות מקפיד על התעדכנות יומיומית בכל התחומים בהם עוסק המשרד ודואג להשתתפות בהשתלמויות מקצועיות בתחומי ההתמחות. אני חושבת שיש כזה צוות מסור, שקוצר הצלחות רבות כבר בחיתוליו, מעיד על התחלה מבטיחה מאוד".
לאתר משרד עורכי הדין של עו"ד מורני שיטרית: www.moranishitrit.com
טל': 08-9582100
צה"ל 99 בית אביאל, משרד 312 אשקלון