איך התחלת?
"גדלתי בבאר שבע בשכונה ד', כילדה הייתי טום בוי וחשבתי ללמוד משפטים, כשהתגייסתי לצבא ורציתי שירות משמעותי והפכתי להיות חשמלאית חימוש מטוסים, הייתי חיילת מאוד מפורסמת כי עבדתי בטייסת והייתי מהחיילות הבודדות שהחזיקה מעמד בטייסת. אחרי השחרור הגעתי לתל אביב, הייתי אמורה להתחיל ללמוד משפטים ועבדתי זמנית בחרוזים ועיצוב תכשיטים ונשאבתי לעולם הזה, מצאתי שאני אוהבת לעסוק ביצירה. היה לי מותג מצליח שנקרא 'מימי אופנה בעור', התחתנתי ונולדה לנו ילדה אחת ובמלחמת המפרץ עזבנו הכול ונסענו לדרום אפריקה ולאחר מכן גרנו במומבסה שבקניה ועסקנו באומנות אפריקאית. כשחזרנו לארץ מצאתי את עצמי נוגעת במכונת התפירה אבל לא בעור, אלא יותר בגדי ערב, ומשמלות ערב עברתי לשמלות כלה ואני עושה את זה למעלה מעשרים שנה".
2 צפייה בגלריה
מימי אוסעדון
מימי אוסעדון
מימי אוסעדון
(צילום: הרצל יוסף)
מה חשבה המשפחה שלך?
"כשהחלטתי שאני מתגייסת והלכתי לעסוק בתחום גברי הם כבר ידעו שאני תמיד עושה מה שאני חולמת עליו והם מקבלים את זה".
מי היה המנטור שלך לעולם העסקי?
"אני מעריצה אנשים שמצליחים, אבל בסוף בסוף – זו הדרך שלי. אני מקשיבה ולומדת, אבל אני עושה את הדברים בדרך שלי עם הכלים שיש אצלי בארגז הכלים".
מה היה הרעיון שהוביל אותך בתחילת הדרך? האם השתנה?
Leriad mimi" – חוויה מרוקאית הוא מקום שמזקק את כל מה שמייצג ומסמל אותי. המקום מעוצב כבית חצר עם שישה חדרים וחצר פנימית, בנינו שכשוכית ומפל מים עם צמחייה, יש חדר שינה, סלון, יש מטבח מאובזר ומפנק ומטבח שף שניתן לעשות סדנאות ואירועי שף. יש עוד שלושה חדרים לכל שימוש ואמבטיה מפנקת וג'קוזי עם מערכת הגברה והמון צבעוניות". מימי מספרת שהמקום יפתח במהלך חודש יולי ובהשקה תהיה תצוגת אופנה עם מיצג שבאר שבע לא ראתה כמותו מעולם.
איזה פידבק קיבלת מתושבים וגורמים שונים בעיר?
"אני מקבלת פרגונים ואני מלאת התרגשות ואדרנלין, אני עושה כל החיים ועכשיו אני מרגישה שזה זה".
מה הבנת על לקוחות במרוצת השנים?
"כלה שמתחתנת לא מגיעה לקנות את השמלה, היא באה לקנות פנטזיה וחוויה, ואני אמורה לממש לה את הדבר הזה. זה מורכב אבל אתה לומד להבין את הצרכים ויש לך את המקצועיות לספק את המוצר ואת החוויה. כששואלים מה אני עושה אני אומרת 90% פסיכולוגיה וסוציולוגיה ו-10% זו האופנה".
איך את מאזנת בין תחום העיסוק לחיים האישיים שלך?
"הרבה זמן לחיים אישיים אין לי, אני עובדת בממוצע 17 שעות ביום אבל אני דואגת לעשות הפסקות מידי פעם ולהתפנק בים, ספא, הופעות טובות וטיולי טבע. אני עסוקה ביצירה בפרויקט החדש ואני מטפלת בשני עסקים ואני גם אמא ובת וסבתא".
איך השפיע עליך משבר הקורונה?
"לשמחתי רק צמחתי ממנו. ב-14.3.20 פרצה שריפה וכילתה את כל תכולת הסטודיו שלי, זה קרה ביום שבת בבוקר, ובשבת בערב פרצה הקורונה. כל השמלות והבדים נשרפו ולא היה לי מקום לעבוד וגם לא היה צריך כי נכנסנו לשנה בלי אירועים. שיפצתי את הבית והמבנה ושכרתי את החנות ממול והייתי עסוקה בשנה הזו לסדר את שני המקומות כשהקורונה הייתה בסוף הזדמנות".
2 צפייה בגלריה
מימי אוסעדון
מימי אוסעדון
מימי אוסעדון
(צילום: הרצל יוסף)
מתי את מרגישה הכי הרבה סיפוק מהעבודה?
"כשאני מקבלת לקוחה עם גוף מאתגר ואני מצליחה להלביש אותה ככלה, וכשעבודה שלי יוצאת כמו שאני רוצה, והכי אני מתרגשת בעולם מהנכדה שלי".
למי את מרגישה חוב של תודה על הצלחתך?
"לבורא עולם ולאבא שלי שהלך לעולמו לפני שלוש שנים, הוא תמך בי וליווה אותי כל החיים ואני מדברת אתו ומרגישה אותו בכל יום".
ספרי לנו משהו שרק מי שקרוב אליך יודע.
"אני נתפסת כאישה מאוד חזקה, קשוחה, דעתנית ולפעמים גם חסרת סבלנות, אבל בסוף בסוף אני אישה מאוד רגישה, טובה ושמחה".
תני טיפ אחד לאנשים שרוצים להתחיל בתחום שלך.
"אתם רוצים משהו? אין דבר שלא תוכל להגיע אליו, זו רק שאלה של כמה תשקיעו בזה".
איפה את חולמת להיות בעוד 10 שנים?
"בדיוק איפה שאני היום רק עם עוד כמה נכדים ושאוכל לטייל, ככל שאחיה כך אני רוצה לעבוד, אני לא מתכוונת להפסיק".
פורסם לראשונה: 11:20, 21.06.21