הכניסה לחדר המיון. שלטים המנחים את החולים | צילום: דוברות 'סורוקה'הכניסה לחדר המיון. שלטים המנחים את החולים | צילום: דוברות 'סורוקה'
הכניסה לחדר המיון. שלטים המנחים את החולים | צילום: דוברות 'סורוקה'
(הכניסה לחדר המיון. שלטים המנחים את החולים | צילום: דוברות 'סורוקה')
זה לא סוד שאחד הנושאים המדוברים היום בעולם בכלל, וגם בארץ, הוא נגיף הקורונה שהתפרץ בסין לפני מספר שבועות. למרות שטרם נרשמו מקרי הידבקות של אנשים השוהים בארץ, במערכת הבריאות כבר נערכים לתרחיש ריאלי לפיו הנגיף יגיע גם לארץ, והמצב בבית החולים 'סורוקה' לא יוצא דופן בהקשר שזה.
כפי שציינו, אמנם עד כה לא נרשם שום מקרה של הידבקות בנגיף הקטלני, אך בבית החולים נערכים לקדם כל התפתחות."המרכז הרפואי 'סורוקה'", כך נמסר אתמול (רביעי) ל"מיינט באר שבע", "פועל בהתאם להנחיות משרד הבריאות תוך עירנות גבוהה לנושא, מאורגן ומוכן לתת מענה לכל מקרה".
בכניסה לחדר המיון של בית החולים כבר הוצבו שלטים המנחים את כל מי שמגיע לחדר המיון בשל מחלת חום, שיעול, או קוצר נשימה, ואשר שהה בסין בשבועיים שקדמו להופעת אותם סימנים, או שידוע למטופל כי נחשף לחולה עם נגיף ה'קורונה', עליו לפנות לפקידת המיון לצורך קבלתו בהקדם לטיפול רפואי.
ב'סורוקה', כך נודע, הוקצו חדרי בידוד ייעודיים למקרים חשודים, וגם הוכן מלאי זמין של ציוד מיגון עבור הצוותים הרפואיים ועבור המטופלים.
"מתבצע בירור מקיף", נמסר מבית החולים, "בחולים שעונים על הגדרת 'מקרה חשוד'. היו מספר מקרים 'חשודים', לגביהם הופעל הנוהל, שהתבררו כי לא היה מדובר בנגיף הקורונה".
לדברי ד"ר ליאור נשר, מומחה במחלות זיהומיות בבית החולים 'סורוקה', "אנו עוקבים מקרוב אחר ההתפתחויות, פועלים ומתעדכנים מדי יום מול הגורמים הנוגעים בדבר במשרד הבריאות. אנחנו ערוכים ומוכנים לכל תרחיש. כפי שנאמר, מדובר בנגיף ממשפחת הקורונה, דומה לנגיף הסארס שאותר בשנת 2003. התסמינים של הנגיף דומים לתסמיני מחלת השפעת, והטיפול העיקרי שניתן הוא טיפול תומך. רוב החולים שנדבקים מחלימים. הציבור נקרא להיצמד להנחיות משרד הבריאות".