מתחם בית החולים והביוטק. הדמיה: באדיבות עיריית באר שבעמתחם בית החולים והביוטק. הדמיה: באדיבות עיריית באר שבע
מתחם בית החולים והביוטק. הדמיה: באדיבות עיריית באר שבע
(מתחם בית החולים והביוטק. הדמיה: באדיבות עיריית באר שבע)
התוכנית לקידום הקמתם של בית חולים חדש ושל קריית ביוטק ומחקר בבאר שבע עולה מדרגה. הוועדה המקומית לתכנון ובנייה החליטה בישיבתה האחרונה להמליץ בפני הוועדה המחוזית לאשר את מיקומו של בית החולים החדש וקריית הביוטק והמחקר בעיר, כפי שנקבע על ידי ועדת ההיגוי, בסמוך למחלף שרה, ממזרח לכביש 40 ומצפון לכביש 25.
המתחם יכלול בית חולים כללי, מרכזים רפואיים בתחומי רפואה מוגדרים ואת קריית הביוטק והמחקר, ומוסדות ציבור ומקומות תעסוקה בדגש על זיקה לבית החולים המתוכנן.
כזכור, ההחלטה על הקמת בית חולים נוסף אושרה על ידי הממשלה על רקע המלצות הוועדה לבחינת הרחבת שירותי הרפואה בדרום לאור החלטות הממשלה בעשור האחרון לפעול לקידום פיתוח באר שבע והנגב ובעקבות מעבר צה"ל דרומה. במסגרת פיתוח מטרופולין באר שבע אותר ונקבע מיקומו של המתחם בו יוקמו בית החולים הנוסף וקריית הביוטק והמחקר.
ובינתיים בכנסת - בית החולים השני בנגב תקוע: "תהיה מלחמת עולם עם משרד האוצר"
"מדובר בבשורה היסטורית חשובה מאין כמוה", אמר ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ', "במתחם, בנוסף לבתי החולים, מתוכננת קריית הביוטק והמחקר ומסחר ועסקים. אנחנו רואים בזה עוגן בינלאומי שישאב וימגנט הרבה מאוד חברות ואת ההון האנושי הטוב ביותר בתחום הבריאות מהארץ ומהעולם. זה קרה בפארק ההייטק שלנו, שהפך לקריית ידע והגיע אליו מטה הסייבר הלאומי ומרכז החדשנות".
"אנחנו מזהים פה הזדמנות מצוינת, כי בתי חולים זה עוגן בלתי רגיל לידע, חדשנות ולמחקר ואנחנו נחושים לראות את זה כמכלול. הפרויקט הזה מבחינתנו ועבורנו זה מגדלור מאוד חשוב ששם את באר שבע לא רק על המפה הלאומית, אלא גם הבינלאומית".
בכנסת ינסו לבחון דרכים לשפר את מצב שירותי הבריאות בנגב גרים בנגב וזקוקים לקלינאית תקשורת? תצטרכו להמתין לפחות שנה מפעילים לחץ: בנגב אין תא לחץ וחולים מטורטרים עד מרכז הארץ
יו"ר הוועדה המקומית לתכנון ובנייה, ממלא מקום ראש העירייה, טל אל-על, ציין כי "מערכת בריאות איתנה, מתקדמת ואיכותית הינה נדבך נוסף ומשמעותי בקידום איכות חיי התושבים. ההחלטה על מיקום בית החולים הנוסף בבאר שבע וקריית הביוטק והמחקר הינה החלטה בעלת משמעות היסטורית לעשרות השנים הבאות, אם לא יותר".
"אנו מאמינים, כי המתחם החדש יענה על הצרכים הרפואיים של תושבי העיר והאזור, ויתרום תרומה משמעותית בצמצום הפערים עם יתר חלקי הארץ"