תרומות בהיקף של כ-2.5 מיליון ₪ נאספו אמש (שלישי) בערב ההתרמה של עמותת ידידי סורוקה שנערך באמפי עומר. השנה הוקדש האירוע לגיוס משאבים לטובת רכישת טכנולוגיות חדשניות בתחומי האבחון הגנטי של עוברים וכירורגיית העובר עבור מערך טיפול טרום לידתי במרכז סבן למיילדות.
ערב עמותת ידידי סורוקה. צילום: רחל דוד, סורוקהערב עמותת ידידי סורוקה. צילום: רחל דוד, סורוקה
ערב עמותת ידידי סורוקה. צילום: רחל דוד, סורוקה
(ערב עמותת ידידי סורוקה. צילום: רחל דוד, סורוקה)
ד"ר שלומי קודש, מנהל המרכז הרפואי האוניברסיטאי סורוקה הודה לעמותה ולתורמים ואמר: "המרכז הרפואי סורוקה מוביל ברפואה איכותית ברמה לאומית ומשקיע משאבים לקידום הבריאות של תושבי הנגב, תוך ראיית המטופל במרכז".
בערב ההתרמה של עמותת ידידי סורוקה, בראשותה של גב' אורנה מיארא, השתתפו אנשי עסקים, ראשי רשויות בדרום, חברי הנהלת כללית וסורוקה, עובדי החטיבה למיילדות וגינקולוגיה, ותושבי האזור, בהם: רוביק דנילוביץ', פיני בדש, האלוף במיל' יוחנן לוקר יו"ר כיל ויו"ר עמותת ידידי סורוקה, ד"ר מיקי שרף סמנכ"ל כללית, ועוד. את הערב הנחתה מנחת הטלוויזיה מירי מיכאלי והזמרת ריטה הופיעה.
ד"ר שלומי קודש, ריטה ורוביק דנילוביץ'. צילום: רחל דוד, סורוקהד"ר שלומי קודש, ריטה ורוביק דנילוביץ'. צילום: רחל דוד, סורוקה
ד"ר שלומי קודש, ריטה ורוביק דנילוביץ'. צילום: רחל דוד, סורוקה
(ד"ר שלומי קודש, ריטה ורוביק דנילוביץ'. צילום: רחל דוד, סורוקה)
מספר התינוקות הנולדים מדי שנה במרכז סבן למיילדות בסורוקה הוא הגבוה ביותר בישראל ובשנת 2017 נולדו בו יותר מ-17,000 תינוקות. בחטיבה למיילדות וגינקולוגיה בסורוקה, מטופלות כ-50,000 נשים בשנה ולאבחון ולטיפול הטרום לידתי חשיבות עצומה למטופלות ולבני משפחותיהן.
התרומה תסייע לשפר את השירות באיתור של מחלות ומומים מולדים על ידי שילוב של צוותים מנוסים ביחידת האולטרה-סאונד, במכון הגנטי וביחידה להפריה חוץ גופית ולהטמיע טכנולוגיות חדשניות נוספות, כמו אבחון גנטי של עוברים לפני החזרתם לרחם. עם העלייה המתמשכת בהפריה חוץ גופית בישראל, מדובר בנושא בעל חשיבות לאומית, חברתית וקהילתית.
האלוף במיל' יוחנן לוקר, יו"ר עמותת ידידי סורוקה ויו"ר כי"ל, הכריז על תרומה של מיליון ש"ח של כי"ל: "הנגב הוא הבית של כי"ל ובבית הזה נטוע עמוק סורוקה כ-60 שנים. סורוקה הוא עמוד התווך של אוכלוסיית הנגב והיחיד שנותן מענה לאוכלוסיית הדרום. בית החולים מהווה גם מוסד חינוכי ומרכז תעסוקתי רחב מימדים. המשאבים שנגייס היום יחזרו לקהילה מחר".
ערב עמותת ידידי סורוקה. צילום: רחל דוד, סורוקהערב עמותת ידידי סורוקה. צילום: רחל דוד, סורוקה
ערב עמותת ידידי סורוקה. צילום: רחל דוד, סורוקה
(ערב עמותת ידידי סורוקה. צילום: רחל דוד, סורוקה)
ד"ר שלומי קודש, מנהל המרכז הרפואי האוניברסיטאי סורוקה הוסיף לדברים: "סורוקה בנגב איננו רק בית חולים או מרכז רפואי מוביל. סורוקה הוא גם המעסיק האזרחי הגדול באיזור, ולסורוקה מקום מרכזי בחוויה של כולנו, תושבי הנגב, ברגעי שמחה וברגעי עצב".
במהלך הערב התרחש אירוע קטן ומרגש כאשר פרופ' אשר בשירי, מנהל מחלקת יולדות ג', העניק לזמרת ריטה ציור פרי יצירתו בהשראת השיר "עטוף ברחמים": "מאז שאני מיילד, השיר של ריטה "עטוף ברחמים" מלווה אותי בכל הלידות והניתוחים הקיסריים. הוזמנתי בעבר לראיון ברדיו עם ריטה ואז היא שמעה על כך. מבחינתה זה מאוד עוצמתי. היא אומנית שיצרה שיר ואני לקחתי אותו למקום כל כך אמיתי, של יצירת חיים, ומאז אנחנו חברים טובים".