יש אנשים טובים באמצע הדרך. האחות מלינה חייטוב (34), שעובדת במרפאת מכבי בירוחם, פינתה לאחרונה אישה מבוגרת שנפצעה בראשה לחדר המיון בבית החולים סורוקה. כשהבינה שאין לאותה אישה איך לחזור הביתה בשעת לילה מאוחרת, חייטוב לא התבלבלה ונסעה במיוחד מביתה שבדימונה על מנת להחזיר את המטופלת לירוחם.
מסדרון בית חולים סורוקה. צילום: הרצל יוסףמסדרון בית חולים סורוקה. צילום: הרצל יוסף
מסדרון בית חולים סורוקה. צילום: הרצל יוסף
(מסדרון בית חולים סורוקה. צילום: הרצל יוסף)
המקרה אירע לפני מספר שבועות. אישה כבת 70 הגיעה למרפאה בירוחם כשהיא מדממת מהראש. האחות חייטוב שטפה את ראשה של האישה והזמינה אמבולנס שיפנה אותה להמשך טיפול בסורוקה. עד כאן סיפור שגרתי בחייה של אחות. אלא שחייטוב לא הסתפקה בכך, ובמהלך הטיפול היא גילתה שמדובר באישה די בודדה, שבת המשפחה היחידה שלה מתגוררת במרכז הארץ.
"ביקשתי ממנה את מספר הטלפון שלה ונתתי לה את שלי", סיפרה חייטוב השבוע, "ביקשתי ממנה שלא תתבייש ותעדכן אותי מתי מסתיים הטיפול והאם היא צריכה משהו". ואכן כמה שעות מאוחר יותר, מעט אחרי חצות, צלצל הטלפון. המטופלת עידכנה אותה שהיא שוחררה מבית בחולים. "באותו רגע שאלתי אותה מה היא מתכוונת לעשות, והיא אמרה שהיא תחכה עד הבוקר לתחבורה ציבורית".
מה עשית באותו רגע? "היא נכנסה לי ללב ולא יכולתי להשאיר אותה ככה אז ביקשתי ממנה שתחכה לי בבית החולים. נסעתי מביתי בדימונה לבאר שבע והחזרתי אותה הביתה לירוחם. אנחנו בקשר עד היום".
מלינה חייטוב. צילון: יח"צ מכבי שירותי בריאותמלינה חייטוב. צילון: יח"צ מכבי שירותי בריאות
מלינה חייטוב. צילון: יח"צ מכבי שירותי בריאות
(מלינה חייטוב. צילון: יח"צ מכבי שירותי בריאות)