שני תושבי באר שבע, בן 17 ובן 23, שהגיעו למיון בבית החולים סורוקה בשבוע שעבר נעצרו לאחר שתקפו את עובדי בית החולים וחטפו נשק מאחד מהאבטחים במקום.
תיעוד תקיפה בסורוקה, צילום מסך. מקור הסרטון לא ידוע, באדיבות דוברות המשטרהתיעוד תקיפה בסורוקה, צילום מסך. מקור הסרטון לא ידוע, באדיבות דוברות המשטרה
תיעוד תקיפה בסורוקה, צילום מסך. מקור הסרטון לא ידוע, באדיבות דוברות המשטרה
(תיעוד תקיפה בסורוקה, צילום מסך. מקור הסרטון לא ידוע, באדיבות דוברות המשטרה)
האירוע התרחש ביום שני שעבר (07.05) בשעות הבוקר המוקדמות סמוך לחדר המיון בסורוקה. שני תושבי העיר, בן 17 ובן 23, הגיעו לבית החולים עם חבריהם ואדם נוסף וביקשו להיכנס לחדר המיון. לאחר שהתבקשו על ידי הצוות לצאת מחדר המיון גרמו, על פי החשד, לנזק לאחד מרכבי השירות וניסו להיכנס בחזרה מדלת אחורית. לאחר שעובדים במקום הבחינו בהם, פתחו החשודים במסכת איומים ותקיפה.
מאבטחי בית החולים הוזעקו לאירוע וניסו להשתלט על החשודים. במהלך האירוע המאבטחים נחבלו ולפרק זמן קצר אף נחטף נשקו של אחד מהם, חבריו השתלטו על החשוד בן ה-23, אשר חטף את הנשק.
לאחר תום החקירה ואיסוף הראיות לכאורה, הוגש כנגד השניים כתב אישום ובקשת מעצר עד תום ההליכים.
מהמשטרה נמסר: "משטרת ישראל רואה בחומרה רבה פגיעה בצוותי רפואה ועובדי בתי החולים, בידי אלו המבקשים להפר את הסדר הציבורי תוך פגיעה במרקם החיים התקין והנדרש, ותמשיך לפעול תוך מיצוי הדין כנגדם."