עשרות בני נוער בגילאי 13 ו-14 טופלו במרכז הרפואי סורוקה לאחר צריכת כמיות גדולות של משקאות אנרגיה. בני הנוער שסבלו מלחץ דם גבוה, הפרעות שינה וריכוז, אובחנו וטופלו על ידי צוות המרפאה הקרדיולוגית בבית החולים.
משקאות אנרגיה ynetמשקאות אנרגיה ynet
משקאות אנרגיה ynet
(משקאות אנרגיה ynet)
רוב הילדים הגיעו לבית החולים בתקופת חג פסח וביום העצמאות. הצוות הרפואי שזיהה כי כל הילדים סבלו מסימפטומים דומים בדק את סיבתיות והקשר בין המקרים ומצא כי בכולם צרכו הילדים כמויות גדולות של משקאות אנרגיה.
הסכנה הבריאותית בשתיית משקאות אנרגיה ידועה כבר מספר שנים. ארגון הבריאות העולמי הגדיר את משקאות אנרגיה כ"סכנה לבריאות הציבור" לאחר שמצא כי צריכת משקאות כאחד המרכיבים העיקריים הוא הקפאין. אצל ילדים הסכנה גדולה במיוחד מכיוון שכמויות הקפאין והסוכר שיש במשקאות האלה עלולים ליצור גירוי יתר של מערכת העצבים, השצנה וסוכרת ולכן האיגוד אוסר על צריכתם על ידי ילדים.
ד"ר אביבה לויטס, קרדיולוגית ילדים ומנהלת יחידת הדמית לב בסורוקה הסבירה: "בחודשים האחרונים, בעיקר אחרי החגים וסופי השבוע, הגיעו ילדים רבים עם תלונות של דופק מהיר, עצבנות, אי שקט וירידה בתפקוד היומיומי. תוך כדי בירור וטיפול הבנו כי מדובר בתופעה חמורה של שתיית משקאות אנרגיה ברמה מוגברת, שעלולה להשפיע לרעה על הבריאות ואינה מומלצת. על ההורים להבין את ההשלכות ולהשגיח על ילדיהם".