יצאנו לשטח כדי לבדוק עד כמה סוף הפסח והיחלשות הקורונה תרמה לחזרה של הילדים שלנו לפעילות. מתברר שהחוגים והשיעורים חוזרים להתנהל בקצב גבוהה. אחד התחומים שמעורר ביקוש עצום הוא ענף לימוד השחייה. מתן לוי, הוא המנטור שלנו לנושא. מתן הוא מציל, מפעיל בריכות מטעם משרד הבריאות ומורה שחייה לילדים מגיל 5. לוי פועל במסגרת אימונים בבריכת בית החייל המטופחת בעיר וניחן בגישה סבלנית וקשובה לילדים. בעיר הדרומית מספרים שילדים שהגיעו אליו עם חרדות ממים, קיבלו טיפול אוהב ומכיל והשתחררו מהמצוקה בזמן קצר. הורים שמשוחחים עם מתן לוי בימים אלו, מבקשים לקבוע שיעורי שחייה בדחיפות במטרה שהילד ישוב כמה שיותר מהר להיות פעיל.
1 צפייה בגלריה
לימודי שחייה לילדים בישראל
לימודי שחייה לילדים בישראל
לימודי שחייה לילדים בישראל
(צילום: ליבי אוחנה)
מתן לוי אחראי לכך שמאות ילדים באר שבעים שוחים מצויין עם יסודות שחייה נכונים. הוא נחשב למורה יסודי, מעמיק ומהיר. תוך 10 שיעורים, הילדים אצלו מצליחים לשחות היטב ולהסתדר ללא חשש במים. בנוסף, ילדים שסבלו מבעיה התפתחותית וליקויים בריאותיים, מסתייעים במתן בדרך לשיפור ממשי במצבם. מתן מספר: "בגילאים צעירים 4-6, חגורת הכתפיים חלשה במיוחד כי השרירים בחלק זה פחות פעילים. במהלך השחייה, השרירים האלו מתפתחים והדבר משפר את היציבה ואת האיזון בגוף. השחייה משפרת כושר גופני טבעי ומאזנת את כל שרירי הגוף. אני ממליץ להביא אליי ילד מגיל חמש. ילדים אוהבים מים ובאים בשמחה ובכיף. יש בשחייה גירוי התפתחותי כי הפעילות מגרה את העצבים למען התפתחות טובה, נכונה, בריאה וחזקה". אנו ההורים עברנו שנה קשה מאוד ולילדים זו הייתה תקופה מאתגרת של לימודים מהבית והמון שעות של ישיבה ומסכים.
מתן לוי נערך באופן מיוחד למצב החדש והאימון האישי שלו מאפשר לגוף הילד להתאושש מהקיפאון של השנה האחרונה לקראת חידוש הפעילות בקצב גבוה. מביקור בשיעוריו התרשמנו מהמקצוענות והגישה הנהדרת לילדים ושמנו לב שהוא מקפיד ללמד אותם את סגנון החזה כסגנון פותח.
מתן לוי אמר: "לילדים צעירים סביב גיל 5, עדיף להתחיל לשחות חזה. ילד שלומד חזה כסגנון ראשון, ירגיש יותר נוח וטבעי לנשום כשהראש יוצא בצורה טבעית מהמים". סיימנו ביקור משמח בבריכת השחייה ולמדנו שהורים וילדים משתוקקים לשוב לפעילות בריאה, ספורטיבית ומפתחת.
מתן לוי עושה שם עבודת קודש ותורם לבריאות ולשמחת החיים של ילדינו וזה דבר מבורך! https://www.facebook.com/matanswimming/